Румунія висилає російського дипломата

Міністерство закордоних справ Румунії повідомило, що висилає російського дипломата у відповідь на арешт та вислання з Росії румунського дипломата за звинуваченнями у шпигунстві.

Першому секретарю російського посольства дали 48 годин на збори.

Міністерство закордонних справ Румунії засудило, як воно назвало, грубе порушення владою Росії положень Віденської конвенції про дипломатичні відносини 1961 року, стверджуючи, що Москва не мала права затримувати акредитованого в Росії дипломата.

Image caption Бухарест протестує

Румунське зовнішньополітичне відомство загадує, що згідно з положеннями статті 29 Віденської конвенції,"особа дипломатичного агента недоторканна, він не підлягає арешту або затримці в будь-якій іншій формі. Держава перебування зобов'язана ставитися до нього з належною повагою і приймати належних заходів для запобігання яких-небудь зазіхань на його особу, свободу, гідність."

Як повідомляється в прес-релізі МЗС Румунії, офіційну позицію Бухареста було доведено до відома старшого радника посольства Російської Федерації в Бухаресті, який був терміново викликаний до МЗС, а посольство Румунії в Москві висловило рішучий протест російському МЗС.

У понеділок ФСБ Росії оприлюднилa інформацію про те, що порушено розслідування по тому, як першого секретаря посольства Румунії у Москві Ґабріеля Ґреку нібито "впіймали на гарячому" за спробою отримати секретні матеріали.

ФСБ заявила, що румунського дипломата затримали в Москві "під час спроби отримати від російського громадянина секретну інформацію військової природи".

Речник базованої на Луб'янці ФСБ повідомив, що пана Ґреку затримали в понеділок, вилучивши в нього "знаряддя шпигунства, які повністю викривають його ворожі дії стосовно Росії".

Росія проголосила Ґабріеля Ґреку "персоною нон ґрата" і дала йому 48 годин на те, щоби виїхати з країни.

Оглядачі Бі-Бі-Сі з питань безпеки вказують на те, що сама Росія активізувала шпигунську діяльність за кордоном, відколи до влади в тій країні вперше прийшов екс-керівник ФСБ Владімір Путін.

Новини на цю ж тему