Експортні квоти: уряд України зволікає

Україна, яка є найбільшим у світі експортером ячменю і шостим найбільшим експортером пшениці, відклала рішення про запровадження експортних квот на зерно до 25 серпня, що викликало коливання на міжнародних ринках.

Через невизначеність позицій України на зернових ринках упали ціни ф'ючерсних контрактів французьких і американських експортерів зерна, які сподівалися заповнити прогалину внаслідок падіння експорту з Росії, України і Казахстану.

Росія від 15 серпня заборонила експорт збіжжя через втрати врожаю зернових, викликані небувалою спекою і лісовими пожежами.

Як повідомив заступник міністра сільського господарства Сергій Мельник, уряд України планує обмежити експорт пшениці на період з вересня по грудень обсягами 1,5 млн тонн, а ячменю - 1 млн тонн.

Він пояснив затримку з рішенням про квоти тим, що урядовці мають з'ясувати, скільки саме зерна зараз перебуває в портах чи на шляху до експортних терміналів.

Уряд України мотивує своє рішення запровадити експортні квоти потребою забезпечити хлібом українських громадян, але зернотрейдери вважають пропоновані квоти штучно заниженими.

За словами зернотрейдерів, нинішнього врожаю цілком достатньо для внутрішнього споживання, яке складає 12 млн тонн, і для продажу на експорт ще 6 млн тонн пшениці і 4 млн тонн ячменю.

Українська зернова асоціація попросила уряд не обмежувати експорт до 15 вересня і зняти нинішні неофіційні обмеження, які практично зупинили експорт зернових.

Новини на цю ж тему