"Чорноморка": після майна - арешт рахунків

  • Енвер Абібулла
  • для Бі-Бі-Сі, Сімферополь

У Криму податкова міліція за рішенням Залізничного районного суду Сімферополя арештувала банківські рахунки телерадіокомпанії "Чорноморська", яку називають головним медійним ресурсом кримської опозиції і яка є одним із найпопулярніших телеканалів у Криму.

Підпис до фото,

Приміщення телекомпанії у Сімферополі. Фото з вебсайту "Чорноморської".

Нещодавно податкова після численних перевірок також арештувала й майно "Чорноморки", фактичним власником якої є голова кримського відділення опозиційної партії Батьківщина, депутат українського парламенту від БЮТ Андрій Сенченко.

Податки як знаряддя політики?

Як повідомила прес-служба кримської Батьківщини, керівництво телекомпанії отримало рішення суду, в якому було сказано про те, що проти посадових осіб ТРК порушена кримінальна справа за фактом навмисного ухилення від сплати податків.

Президент "Чорноморки" Тетяна Красикова заявила, що керівництво каналу про цю кримінальну справу ніхто не повідомляв і ніхто не знайомив із її суттю. За словами пані Красикової, її, технічного директора та головного бухгалтера компанії було запрошено в податкову міліцію у якості свідків та для відібрання зразків почерку.

"Для нас це - повна несподіванка. Я не сумніваюсь у тому, що все це не випадковість, що це дії, які підтверджують факт здійснення тиску на опозиційну телерадіокомпанію", - сказала пані Красикова.

Депутат Андрій Сенченко, в свою чергу, заявив, що через арешт рахунків у телекомпанії виникли серйозні проблеми у роботі.

Безгрошів'я

"Робота не паралізована, але є серйозні проблеми. Бо що таке рахунки? Це можливість сплачувати людям заробітну платню, платити за комунальні послуги, трансляцію і так далі", - каже пан Сенченко.

Депутат також каже, що певні особи вже запропонували йому продати "Чорноморку".

За словами опозиційного депутата, телерадіокомпанія "Чорноморська" наразі готується опротестувати дії податківців у суді.

Пропустити подкаст і продовжити
подкаст
Що це було

Головна історія тижня, яку пояснюють наші журналісти

Випуски

Кінець подкаст

Як стверджує голова Комітету з моніторингу свободи преси в Криму Володимир Притула, інформація про арешт рахунків "Чорноморки" викликала занепокоєння в журналістських організаціях Криму й України, бо цей інцидент, за його словами, загрожує свободі слова в країні.

Загроза свободі

За словами пана Притули, він написав листа президентові України Віктору Януковичу, в якому висловлює серйозне занепокоєння ситуацією, що склалася навколо "Чорноморської" телерадіокомпанії.

"Цим рішенням влада, чиновники в якійсь мірі "підставили" президента України, який сказав, що в Україні немає проблем із свободою слова, немає цензури. Тут ця інформація перекреслює слова президента, і президент в цьому плані виглядає дуже недобре", - каже Володимир Притула.

Слід наголосити, що ані кримська влада, ані представники податкової адміністрації в автономії поки ніяк не прокоментували конфлікт навколо опозиційної телекомпанії.

Речник управління Державної податкової адміністрації в Криму Артур Мазін заявив в інтерв'ю Бі-Бі-Сі, що найближчим часом податкова дасть пояснення: "Як тільки можна буде щось сказати з цього приводу, ми обов'язково розмістимо у ЗМІ нашу заяву".