Гепрокуратура розшукує екс-міністра

Генеральна прокуратура України офіційно оголосила в розшук Богдана Данилишина, колишнього міністра економіки.

Це вже третій чиновник уряду Юлії Тимошенко, проти якого порушено кримінальну справу через зловживання службовим становищем. В БЮТ говорять про політичні репресії напередодні місцевих виборів.

Image caption Богданові Данилишину загрожує позбавлення волі від трьох до шести років

Ще 11 серпня Печерський райсуд Києва постановив затримати екс-міністра економіки і під вартою доставити його до суду для обрання запобіжного заходу.

У постанові суду йдеться про те, що під час проведення досудового слідства пан Данилишин неодноразово викликався до Генеральної прокуратури та Київської транспортної прокуратури. Однак жодного разу на виклики прокурора та слідчого не з'являвся.

Обвинувачення

Генпрокуратура порушила кримінальну справу проти колишнього міністра уряду Тимошенко за статтею "зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки", яка передбачає позбавлення волі на строк від трьох до шести років.

За повідомленнями українських ЗМІ, пана Данилишина звинувачують у завданні державі збитків на суму 4,5 млн гривень при процедурі закупівлі проектних і будівельних робіт для спорудження паркінгу в міжнародному аеропорту "Бориспіль".

12 серпня заступник мінстра внутрішніх справ підтвердив факт затримання генерального директора "Борисполя". Відповідно до рішення суду розпочалася також позапланова ревізія фінансово-господарської діяльності аеропорту.

Інкримінують екс-міністрові економіки і зловживання при застосуванні закупівельних процедур Міноборони. Ідеться про закупівлю автомобільного бензину та дизельного палива.

Тут, за деякими даними, сума завданих державі збитків утричі більша - 13, 9 млн. гривень.

Де Ви, пане Данилишин?

Нещодавно у пресі, з посиланням на анонімні джерела в генпрокуратурі, з'явилися повідомлення, що Богдан Данилишин нібито може перебувати в Німеччині.

Однак ані поліція, ані федеральне кримінальне відомство ФРН не мають інформації про те, що екс-міністр економіки перетинав кордон їхньої країни.

Нічого невідомо також про подання будь-якого запиту українського сторони щодо пана Данилишина.

Генпрокуратура відмовляється від будь-яких коментарів, посилаючись на таємницю досудового слідства.

У БЮТ кажуть, що їм невідоме місце перебування однопартійця, однак не виключають, що "він може на дачі копати картоплю".

Кримінал чи політика

В кінці квітня Генпрокуратура порушила кримінальну справу за фактом зловживання бюджетними коштами, отриманими 2009 року від продажу квот на викиди парникових газів.

У червні кримінальну справу було порушено проти Ігоря Діденка, першого заступника голови НАК "Нафтогаз Украины".

Рішенням суду його було заарештовано.

Перебуває під арештом і колишній голова Державної митної служби Анатолій Макаренко.

У БЮТ заявляють, що влада розгорнула політичні переслідування членів партії "Батьківщина".

Пошуки винних

На початку травня уряд Миколи Азарова підписав контракт з однією із американських компаній щодо аудиту фінансово-економічної діяльності органів державної влади у 2008-2009 роках.

Коли рішення було оприлюднено, чимало економічних оглядачів висловили сумнів щодо спроможності і фаховості цієї фірми провести якісну перевірку.

Що ж до авторитетних учасників аудиторського ринку, то їм про проведення відповідного конкурсу нічого не було відомо.