Перший День Незалежності для нової влади

Українські політики почали оприлюднювати промови до Дня Незалежності.

Голова Верховної Ради Володимир Литвин назвав головним завданням влади і суспільства реформування судової і правохоронної систем та забезпечення суспільного контролю за їх діяльністю.

"Саме на це буде скеровано новий курс економічних реформ", - заявив пан Литвин.

Лідерка партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко закликала киян святкувати День Незалежності у парку Шевченка, щоб "усвідомити, як спільними зусиллями захистити майбутнє".

У планах президента Януковича - помолитися за Україну в Києво-Печерській Лаврі, відкрити будинок-музей Тараса Шевченка у Каневі на Черкащині та взяти участь в урочистому прийомі в Українському домі на Хрещатику.

23 і 24 серпня у дні святкування Державного Прапора і Незалежності на вулиці Києва буде виведено 4 тисячі співробітників міліції і внутрішніх військ.

Image caption Юлія Тимошенко закликає святкувати біля пам'ятника Шевченкові

МВС повідомляє, що будуть також посилено охоронятися центральні станції метро, до забезпечення громадського спокою будуть також залучені 2 групи вибухотехнічної служби.

Кілька громадських організацій почали роздавати перехожим у різних містах України державні прапори та синьо-жовті хустинки.

Один із авторів цієї ідеї Артем Соколенко розповів, що таким чином вони хочуть об'єднати українців під державним прапором.

"Українців постійно ділили, натравлювали один проти одного. Ті - українці, інші - недоукраїнці, ті поважають історію, а інші не поважають. А ми хочемо об'єднати усіх українців під прапором. Це такий об'єднавчий символ. І звісно, прапор України має об'єднувати усіх. Я хочу наголосити, що це громадська ініціатива".

За словами пана Соколенка, гроші на ці прапори і хустинки збирали люди, до акції не залучали політичних партій.

Крім того, ця акція спрямована на підтримку влади, каже Артем Соколенко.

"Для президента Віктора Януковича і нової влади - це перший День Незалежності. Ми їх хочемо підтримати, щоб вони не розгубилися і гідно відсвяткували цей день".

Image caption Єдиного для всіх конфесій Богослужіння у Софії Київській цього року не буде

На початку серпня влада скасувала святковий парад у зв'язку, як було сказано, зі складною ситуацією із пожежами.

З тієї ж причини скасували святковий салют у центрі Києва.

Виконувач обов'язків голови Київської міської адміністрації Олександр Попов запевнив, що інші святкові заходи цього року не поступатимуться попереднім рокам, хоча, за його словами, київська влада поставилася "ощадливо до витрат бюджетних коштів".

Ощадливість не завадить концерту на Майдані Незалежності та заходам для дітей на Хрещатику.

Цього разу вперше за багато років не буде єдиного Богослужіння у Софії Київській за присутності президента та представників різних конфесій.

За Україну молитимуться у різних храмах.