День незалежності - економний варіант!

В різних містах України перехожим роздать державні прапори та синьо-жовті хустинки. І прекрашають хустинками пам'ятники. Ініціатором виступили кілька громадських організацій.

Image caption Синьо-жовті стрічки й прапорці роздають людям на вулиці у різних містах України

Свою акцію вони присвятили Дню незалежності України. Артем Соколенко один з авторів цієї ідеї розповів Бі-Бі-Сі про те, що таким чином вони хочуть об'єднати українців під державним прапором:

"Українців постійно ділили, натравлювали один на одного: ті - українці, а інші недоукраїнці, ті поважають історію, а інші не поважають. А ми хочемо об'єднати усіх українців під прапором. Це такий об'єднавчий символ. І звісно, прапор України має об'єднувати усіх. Я хочу підкреслити, що це громадська ініціатива".

За словами Соколенка, гроші на ці прапори і хустинки збирали люди. До цієї акції не залучали політичних партій. Крім того, ця акція також спрямована на підтримку влади, розповідає Артем Соколенко:

"Для президента Віктора Януковича і нової влади це перший День незалежності. Ми їх хочемо підтримати, щоб вони не розгубилися, і гідно відсвяткували День незалежності України".

Image caption Цього року влада відмінила традиційний військовий парад у Києві

Відомо, що напередодні Дня незалежності України 23 серпня о 10.30 ранку розпочнеться підняття президентом Януковичем державного прапору України. А також буде вручення державних нагород.

Крім того влада на початку серпня cкасувала святковий парад, як сказано у зв'язку зі складною ситуацією щодо пожежної безпеки. З тієї ж таки причини скасовано святковий феєрверк у центрі Києва. Про обмеження нагадав в.о. голови Київської міської адміністрації Олександр Попов:

" Що стосується феєрверку, то його цього року не буде, адже дійсно існує сьогодні обмеження в цьому плані".

Image caption Через пожежі не буде святкового феєрверку у Києві цього року

Олександр Попов запевнив, що інші святкові заходи у День незалежності цього року не поступатимуться попереднім рокам. Однак цього року київська влада поставилася "заощадливо з точки зору витрачання бюджетних коштів".

Заощадження грошей не завадить концерту на Майдані незалежності та культурно-мистецьким заходам для дітей на Хрещатику.

Також цьогорічне святкування запам'ятається українцям тим, що вперше за багато років не буде єдиного Богослужіння у Софії Київській за присутності президента та представників різних конфесій, представлених в Україні. Молитимуться за Україну в різних храмах.