'Відставка - не рішення самого Маркевича'

Мирон Маркевич подав у відставку з посади головного тренера збірної України з футболу.

В офіційній заяві пана Маркевича для преси сказано, що причиною рішення про добровільну відставку стала дискримінація і несправедливі, на його думку, санкції Федерації Футболу України щодо футбольного клубу Металіст.

"Вимушений повідомити уболівальникам українського футболу про те, що від сьогодні я залишаю посаду тренера національної збірної. Федерація футболу України повністю дискредитувала себе нещодавнім рішенням Контрольно-дисциплінарного комітету стосовно ФК Металіст, і я не маю морального права працювати в організації, яка цілеспрямовано знищує харківський футбол.

"Я був і залишаюся тренером ФК Металіст і не можу зрадити рідний клуб", - заявив Мирон Маркевич і запевнив, що його сумління перед українськими вболівальниками – чисте.

Про відставку Мирона Маркевича Українська служба Бі-Бі-Сі розмовляла зі спортивним оглядачем Миколою Несенюком.

Image caption Микола Несенюк

Микола Несенюк: Я сумніваюся у тому, що рішення про відставку є рішеням самого Маркевича. Посада тренера національної збірної - це вершина кар'єри будь-якого тренера. Такими посадами не розкидаються. За усі 19 років українського футболу я такого не пригадую. Не було такого прецеденту і в історії радянського футболу. Посада тренера національної футбольної команди стала розмінною монетою у цьому конфлікті президента Федерації футболу Украни Григорія Суркіса та президента ФК Металіст Олександра Ярославського. Це завдало величезної шкоди українському футболу.

Моя думка - це не є рішенням Маркевича. Це також не є і рішенням футболістів. Хоча за великим рахунком у національній команді немає гравців ФК Металіст. Є лише кандидати в команду. Як для тренера, так і для кожного футболіста виступати за національну команду – це величезна честь. Я гадаю, в даному випадку просто чинився тиск. Я не вірю, що людина може добровільно відмовитися від посади тренера національної команди.

Бі-Бі-Сі: Зараз багато пишуть і говорять про невдоволення діями керівництва Федерації футболу. Чи може так статися, що Григорія Суркіса усунуть з посади?

М.Несенюк: Слід сказати, що покарав ФК Металіст не пан Суркіс і не Федерація, а контрольно-дисциплінарний комітет ФФУ. Це формально незалежно структура і формально Григорій Суркіс не має на неї впливу. Так само добре відомо, що конфлікт з приводу договірної гри почав президент футбольного клубу Карпати, якого також не можна віднести до симпатиків президента ФФУ. Говорити про те, що іде цілеспрямована кампанія проти Григорія Суркіса - це ні для кого не є секретом.

В рамках цієї кампанії притягається все, що завгодно, аби спрямувати в цьому напрямку громадську думку. Формально можливостей усунути пана Суркіса на сьогодні немає. Хіба що він сам подасть у відставку. Я не думаю, що він це зробить через Євро 2012. Це зрозуміло. Хіба що його відставку буде ініційовано на якомусь із конгресів. Однак він мав би бути звітно-виборним.

Новини на цю ж тему