Мафіозі в тюрмі шифрують футбольні матчі

Італійські мафіозні клани за допомогою популярного футбольного телешоу пересилали закодовані повідомлення ув'язненим босам мафії, які відбувають покарання в ізоляторах, повідомив прокурор.

Image caption Ще одного мафіозі до правосуддя.

Вінченцо Макрі сказав, що ув'язнені боси отримують останню інформацію щодо того, як ідуть справи в мафії, через текстові повідомлення, які надсилають на відоме шоу Quelli Che il Calcio або "Футбольний натовп". Ті повідомлення виставляють у нижній частині екрану поряд із невинними повідомленнями італійських футбольних фанів.

Пан Макрі каже, що за повідомленнями про "щасливі події в сім'ї", такі як весілля чи народження дитини, насправді закодована інформація про вбивства членів ворожого клану чи інформаторів.

"Виглядає, що це повідомлення від одного вболівальника іншому: Чао, Франко, подорож була гарною. Мається насправді на увазі, що вантаж із наркотиками прибув. Інше повідомлення: Паоло, все в порядку. Це означає, що завдання виконано," - наводить кілька прикладів прокурор.

Продюсери шоу, яке транслюють щонеділі, кажуть, що вони не мали жодного уявлення, що члени мафії таким чином можуть використовувати їхні текстові послуги.

Близько 600 мафіозі-в'язням, яких утримують в ізоляції, дозволяють лише один візит родини та один телефонний дзвінок до членів родини на місяць.

Їм не дозволяють нічого купувати чи отримувати пакунки. Однак їм дозволяють дивитись телебачення.

Італійський сенатор Карло Віцціні вимагає пояснень, чому в'язням-мафіозі дозволяють дивитись такі телешоу, де глядачі можуть самі брати участь.