Тимошенко попереджає: готуйтеся до змін

Один із лідерів опозиції Юлія Тимошенко заявила, що українська влада готує великі політичні зміни: подовження президентського терміну з 5 до 7 років і скасування парламентських виборів, запланованих на 2012 рік.

Image caption Юлія Тимошенко давно не виступала перед натовпом. Прихильникам сподобалось.

Промовляючи у Києві під час мітингу опозиції на відзнаку Дня Незалежності, лідер БЮТ сказала, що наступні вибори до Верховної Ради влада планує перенести на 2015 рік.

"Майбутні плани Януковича прості. Вони планують у 2012 році не проводити вибори, а перенести їх на 2015. Навіщо вибори країні, яку хочуть бачити рабами? Наступний план чіткий і зрозумілий: Янукович поставив завдання внести зміни в Конституцію, і пролонгувати перебування президента при владі з 5 до 7 років. Це значить, що в 2015 вони не хочуть бачити переобрання президента," - заявила пані Тимошенко.

Мітинг опозиції відбувався біля пам'ятника Тарасу Шевченку.

Пані Тимошенко твердить, що влада планує вже у вересні перейти до внесення змін до Конституції. Вона додала, що її блок до наступних виборів запропонує свій проект Конституції, втім вона не уточнила до яких саме виборів.

Image caption Президент Янукович

У той самий день, але на Майдані Незалежності, президент Янукович також говорив про зміни до Конституції, наголошуючи, що Україні потрібний сильний президент із ширшими повноваженнями.

У команді чинного президента Януковича кажуть, що хочуть змінити Конституцію не заради себе, а для політичної стабільності у суспільстві.

Чи змінять таки колись Конституцію?

Минулого року, коли Юлія Тимошенко ще була прем'єр-міністром, представники Партії регіонів та БЮТ навіть проводили позалаштункові переговори про скооординоване голосуванння у Верховній Раді задля того, щоб проштовхнути свої зміни до Конституції. Як вважають аналітики, обидві сили так і не змогли узгодити деталей тих змін.

Як твердили політологи, пропонувалось обмежити повноваження президента України і надати більшої політичної ваги прем'єру та парламенту. Врешті ті переговори зірвались.

Аналітики вважали, що сам факт можливих переговорів БЮТ та Партії регіонів зіпсував рейтинг пані Тимошенко і завадив їй здобути перемогу на президентських виборах.

Зміни до Конституції - на вустах майже всіх впливових українських політиків вже багато років. Окрім Януковича та Тимошенко, про необхідність її вдосконалення говорив і попередній президент Ющенко, який пропонував свій проект, і голова парламенту Володимир Литвин, і лідер "Фронту змін" Арсеній Яценюк, який також балотувався у президенти на минулих виборах. Втім для того, щоб ухвалити нову редакцію, потрібні 300 голосів у Верховній Раді, яких наразі в коаліції немає.

Аналітики однак попереджають, що лави нинішньої коаліції зростають за рахунок депутатів, які переходять туди із партій, за списками яких обирались у парламент.

Плани на майбутнє

Нова сесія Верховної Ради розпочинається 17 вересня.

На мітингу до Дня Незалежності Юлія Тимошенко закликала в той день провести мітинг біля парламенту та в інших куточках України проти підвищення тарифів та нового податкового кодексу.

"Це такий попереджувальний великий страйк проти того, що підвищують тарифи, що збільшують пенсійний вік, що приймають податковий кодекс, який зачищає малий бізнес, проти того, що хабарництво сьогодні досягло апогею", - сказала лідер БЮТ.

Українська влада пояснює, що змушена йти на підвищення тарифів та збільшення пенсійного віку в межах домовленостей із Міжнародним Валютним Фондом, який надає Україні багатомільярдний кредит.

Останнім часом пані Тимошенко дуже рідко з'являлася на публіці. В інтерв'ю Бі-Бі-Сі депутат від БЮТ Сергій Соболєв сказав, що вона готувалася до виступу до Дня Незалежності і до наступних місцевих виборів.

Новини на цю ж тему