Колишній керівник міноборони під вартою

Валерій Іващенко, котрий дев'ять місяців виконував обов'язки міністра оборони в уряді Юлії Тимошенко, затриманий за рішенням суду на два місяці. Йому закидають завдання збитків державі на суму 17 мільйонів гривень.

Image caption Валерій Іващенко став найвищим посадовцем з попередньої урядової команди, підозрюваним у махінаціях.

Повідомлення про затримання 54-річного колишнього офіцера, які від 24 серпня просоталися у мас-медіа, лише в середу підтвердили у Генпрокуратурі.

Як підозрюють слідчі, Валерій Іващенко здійснив низку юридичних дій, що призвели до приватизації державного заводу.

Прес-служба Генпрокуратури повідомляє, що він у листопаді 2009 року всупереч інтересам служби, у порушення закону „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” та закону „Про приватизацію державного майна” підписав план санації щодо реалізації цілісного майнового комплексу державного підприємства Міністерства оборони України „Феодосійський судномеханічний завод”.

Пан Іващенко обіймав найвищу посаду серед затриманих чиновників із попереднього уряду Юлії Тимошенко.

Під вартою також перебувають екс-голова Держмитниці Анатолій Макаренко, заступник начальника відділу Енергетичної регіональної митниці Тарас Шепитько, заступник голови НАК "Нафтогаз" Діденко, екс-перший заступник голови Держказначейства Тетяна Грицун.

Екс-міністр економіки Богдан Данилишин, якому закидають нанесення збитків державі на 4,5 мільйони гривень, перебуває в розшуку.

Опозиція не виключає нових арештів

Сайт "Українська правда" з посиланням на рішення Печерського райсуду столиці повідомляє про позапланову перевірку Держказначейства, санкціоновану цим судом.

Вона має виявити, чи не було зловживань з цільовим використанням багатомільйонних коштів, отриманих Україною від продажу квот на викиди парникових газів.

Тим часом в українських ЗМІ з'явились непідтверджені повідомлення, що правоохоронці готують арешт найближчого соратника Юлії Тимошенко – Олександра Турчинова.

Раніше опозиційний Блок Юлій Тимошенко називав арешти чиновників митниці і "Нафтогазу" політичними репресіями проти блоку.