Клопотання 5 каналу і ТВі не задоволені

ТВі та 5 канал

Апеляційний суд у Києві відмовив у задоволенні шести клопотань щодо законності надання ліцензій 5 каналу та ТВі.

На засіданні у четвер суд відмовився включати в якості учасників судового процесу нових представників, не долучив до справи аудіопротокол засідання Національної ради з питань телебачення та радіомовлення та відмовився погодитись на виклик нового свідка - колишнього виконувача обов'язків керівника Нацради Юрія Плаксюка.

На думку експертів, відмова у задоволення клопотань послабить позиції 5 каналу та ТВі, які сподівались долучити до справи певні факти, докази та людей.

Суд завершив процедуру вивчення клопотань і переходить до розгляду апеляційної скарги по суті.

У червні Окружний адміністративний суд Києва повністю задовольнив вимоги за позовом групи телеканалів Інтер, де було оскаржене рішення Нацради про виділення ТВі та 5 каналу частот на мовлення.

Генеральний продюсер каналу ТВі Сергій Дем’янчук звинуватив голову СБУ Валерія Хорошковського у використанні свого службового становища для вирішення власних бізнес-інтересів.

Image caption Валерій Хорошковський

"Валерій Хорошковський використовує свою посаду не лише з метою захисту власного бізнесу, що взагалі неприпустимо в демократичному суспільстві, але й для утиску інших ЗМІ, зокрема ТВі та 5 каналу. Це є перешкоджанням свободі слова в Україні", - заявив у червні в інтерв'ю Бі-Бі-Сі Сергій Дем’янчук.

Працівники 5 каналу вбачають бізнес-інтереси Валерія Хорошковського у цій ситуації, бо пов’язують його з керівництвом медіа-холдингу Інтер.

Сам пан Хорошковський заперечує звинувачення щодо будь-якого тиску на 5 телеканал, вимагаючи, зокрема, від його працівників привселюдно надати докази того, що такий тиск будь-коли мав місце. Голова СБУ категорично заявляє, що не має жодних бізнес-інтересів і не причетний до ситуації із каналами-конкурентами групи Інтер.

Боротьба за частоти через суд

Група телеканалів Інтер розпочала судовий процес щодо ліцензій на початку 2010 року.

Тоді Національна Рада з питань телебачення та радіомовлення оголосила конкурс на ефірні телечастоти. Його переможцями стали 17 компаній. Найбільше частот отримали телеканали ТВі, 5 канал і канали медіа-холдингу Інтер.

Однак керівництво Інтеру відмовилося від своїх частот і звернулося до суду із оскарженням результатів конкурсу.

За офіційною інформацією, у 2008 році нинішній голова СБУ відійшов від справ медіахолдингу через призначення на державну службу.

Новим директором компанії стала його дружина Олена Хорошковська.

Новини на цю ж тему