Янукович у Німеччині говоритиме про візи

Вікор Янукович їде до Німеччини 30 серпня, аби обговорити питання європейської інтеграції та боротьби з організованою злочинністю.

Image caption Віктор Янукович їде до Німеччини - говорити про візи і тероризм

Хоча цьому передували підозри про можливий зрив візиту, а на офіційній сторінці президента Україні в Інтернеті у розділі "Графік президента" і досі порожньо.

Про подробиці візиту пресі розповіла посол України у Федеративній Республіці Німеччина Наталія Зарудна.

За її словами, у ході візиту сторони обговорюватимуть, як вона висловилася, подальшу лібералізацію візового режиму. Пані посол пояснила, що йдеться не про те, як краще і кому видавати візи, а про те, щоб усунути візовий фактор взагалі, оскільки він є перешкодою розвитку ділових відносин з обох боків.

"Відсутність віз буде позитивно впливати і на тих українців, що вже знаходяться в Німеччині", - вважає Наталія Зарудна.

Але, за словами посла, перш, ніж Німеччина та Україна лібералізують візовий режим, потрібно ефективно вирішити проблему організованої злочинності", - пояснила посол.

Як очікують, під час візиту Януковича до Берліна Україна і Німеччина вперше на такому рівні підпишуть угоду про спільні дії проти організованої злочинності й міжнародного тероризму. По тому німецькі й українські органи внутрішніх справ зможуть спілкуватися напряму, щоб не допустити зловживань свободою переміщення в Європі та порушень візового законодавства, пояснила Наталія Зарудна.

Такі кроки потрібні, аби зняти певні перестороги з боку Німеччини щодо змоги України протидіяти подібним золчинам. Згідно з планами, в рамках нової угоди німецькі експерти серед іншого допомагатимуть Україні влаштувати належним чином кордониі.

Ще однією темою переговорів має стати зона вільної торгівлі між Україною та Євросоюзом.

Раніше були підозри, що візит Віктора Януковича до Німеччини може бути зірвано. Такі побоювання з'явилися після інциденту із головою представництва німецького Фонду Конрада Аденауера в Україні Ніко Ланґе, якого затримали в аеропорті Бориспіль і деякий час не впускали до України.

Хоча візит супроводжується критикою як в Україні, так і з-за кордону. Правозахисна організація "Репортери без кордонів" закликала німецького канцлера Анґелу Меркель обговорити з Віктором Януковичем питання обмеження свободи слова в Україні.

"Після того, як Януковича обрали президентом, в Україні неодноразово здійснювалися напади на журналістів та відбувалися систематичні спроби тиску на ЗМІ з боку влади", - заявляють в організації.

Особливе занепокоєння "Репортерів" викликає доля зниклого харківського журналіста Василя Климентьєва, який, за словами міліції, міг бути вбитим.

Віктор Янукович неодноразово заперечував тиск на ЗМІ в Україні.