Рада пропонує збільшити субсидії, пенсії

Через місяць після підйому тарифів на комунальні послуги Верховна Рада намагалася пом'якшити економічні наслідки цього рішення для бідних українців.

Для цього депутати ухвалили постанову про соціальний захист населення: зокрема, Рада доручила Кабміну збільшити субсидії, а також підняти прожитковий мінімум, мінімальні платню і пенсію.

Image caption Депутати відреагували на підвищення цін на газ і комунальні послуги через місяць після його запровадження.

Як Рада захистила бідних

244 депутати Верховної Ради проголосували за проект, що його підготували депутати від Партії Регіонів і Блоку Литвина. На засіданні розглядався лише цей документ, хоча, як повідомляє агентство новин "Інтерфакс", ще один проект був поданий від комуністів.

Зокрема, у невизначений термін уряд повинен зменшити розмір обов'язкової оплати за комунальні послуги для пенсіонерів, інвалідів та дітей - з 15 до 10 відсотків середньомісячного сукупного доходу. Для інших родин, де є і ті, хто працює, ці цифри змінено - з 20 до 15 відсотків.

Крім того, Кабмін має перерахувати з 1 серпня житлові субсидії для бідних, а також спростити порядок їх отримання.

Image caption Соціологи свідчать: українські споживачі на підняття тарифів відреагували без ентузіазму

Через три, а потім ще через два місяці після підняття тарифів, уряд має підняти рівні прожиткового мінімуму, мінімальних заробітної плати і пенсії за віком.

Однак, зауважено в документі, це повинно вписуватись у рамки державного бюджету на цей рік.

Крім того, уряду доручено збільшити розміри мінімальних виплат в проекті бюджету на 2011 рік.

Раніше високопосадовці неодноразово нарікали на порожню державну скарбницю, пояснюючи проблеми з державними фінансами діяльністю попереднього уряду.

Після липневого рішення Міжнародного Валютного Фонду надати Україні ще два мільярди доларів позики, Київ став другим за обсягами боржник МВФ. Загальна сума українських зобов'язань перед фондом складає 12 мільярдів 660 мільйонів доларів.

Споживчі настрої українців погіршуються

Тим часом соціологи зауважують, що збільшення комунальних тарифів, плани уряду підняти пенсійний вік негативно відзначаються на настроях українців.

Як зазначає Міжнарожний центр перспективних досліджень (МЦПД), "негативні оцінки перспектив української економіки позначилися на очікуваннях населення щодо інфляції та динаміки безробіття".

Дослідники МЦПД разом з компанією GfK Ukraine вирахували, що споживчі настрої українців різко погіршились: індекс споживчих настроїв за липень знизився на 8,1 пункту до значення 86,4. Це падіння триває від початку літа, зазначають у МЦПД.

Максим Борода, керівник програми "Соціальна економіка" МЦПД, каже:

"Наміри провести низку непопулярних реформ, зокрема збільшити ціни на енергоносії та підвищити пенсійний вік, до яких підштовхує уряд відновлення співпраці з МВФ, були прохолодно сприйняті більшістю українців. Водночас уповільнення темпів відновлення економіки України разом із спекою, що загрожує врожаю зернових, спонукає населення України до більш песимістичних економічних очікувань".