Коктейль Молотова для посольства Росії

У ніч на 31 серпня в Мінську невідомі кинули дві пляшки із запалювальною сумішшю на територію російського посольства. Постраждалих немає, згоріла одна дипломатична машина.

Image caption Унаслідок нападу пошкоджено дипломатичне авто

Досі ніхто не взяв на себе відповідальності за цю акцію.

Мінська міліція порушила кримінальну справу за статтею "хуліганство". Відеокамери зафіксували двох осіб, але встановити їх поки що не вдається.

Посольства Росії в Мінську та Білорусі у Москві взято під посилену охорону.

Оперативно відреагувало на цю подію міністерство закордонних справ, яке заявило, що "ця злочинна хуліганська витівка спрямована проти білорусько-російських відносин".

МЗС Росії, у свою чергу, висловило обурення та закликало до оперативного розслідування інциденту і покарання винуватих, а також до недопущення подібних випадків у майбутньому.

Політики та політологи в Білорусі активно висловлюють припущення щодо того, хто б міг стояти за інцидентом. При цьому не виключається, що акцію могли організувати білоруські або російські спецслужби.

Такі спекуляції базуються на різкому погіршенні білорусько-російських взаємин та проведенні у Росії інформаційної кампанії особисто проти білоруського лідера Аляксандра Лукашенка.

Це не перший подібний інцидент біля російського посольства в Мінську.

У 1997 році, на самому початку білорусько-російської інтеграції, невідомі обстріляли будівлю російського посольства з автомата Калашнікова. А 2001 року напередодні приїзду до Мінська тодішнього російського президента Владіміра Путіна невідомі особи кинули на територію посольства Росії бойову гранату.

В обох випадках потерпілих не було, а винних не знайшли.

Новини на цю ж тему