Каддафі хоче від ЄС грошей на нелегалів

Лівійський лідер Муаммар Каддафі під час візиту до Італії сказав, що вимагає 5 мільярдів євро щорічно від ЄС в обмін на те, що буде покладено край нелегальній імміграції з Африки в Європу.

Таку суперечливу заяву він зробив під час вечері у будівлі поліції на околицях Рима.

Впродовж 40-хвилинної промови лівійського провідника поруч із ним стояв прем'єр-міністр Італії Сильвіо Берлусконі.

Муаммар Каддафі сказав, що аби уникнути, як він висловився, "небезпеки чорної Європи", Європейський Союз має платити Лівії щонайменше 5 мільярдів євро на рік.

"Європа завтрашнього дня, можливо, не буде такою європейською, оскільки мільйони африканців хочуть потрапити сюди. Ми не знаємо, якою буде реакція білих європейців-християн на потік голодних та неосвічених африканців. Ми не знаємо, чи залишиться Європа передовим та об'єднаним континентом, чи її знищать, як сталось із стародавнім світом під навалою варварських нападів," - сказав пан Каддафі.

Пан Берлусконі одразу не коментував вимогу лівійського лідера. Італія впродовж минулого року проводила спільні з Лівією військово-морські патрулі, перехоплюючи у морі нелегальних мігрантів та повертаючи деяких з них силоміць у Лівію.

Візит полковника Каддафі у Рим затьмарила ще одна контроверсійна промова двом групам кількох сотень молодих італійок, яких обирали з модельних агенцій і заплатили кожній по сто доларів за участь.

Image caption Сильвіо Берлусконі і Муаммар Каддафі

Він сказав їм, що Іслам має стати релігією Європи і дав кожній безкоштовно копію Корану після того, як упродовж години розповідав про ті свободи, які мають жінки у Лівії.

Візит пана Каддафі відбувався на відзнаку другої річниці угоди про дружбу між Лівією та її колишнім колоніальним окупантом.

Італія окупувала Лівію з 1911 року до 1943го.

Полковник Каддафі у вівторок повертається у Лівію на святкування 41 річниці військового перевороту, внаслідок якого він прийшов до влади.