Guardian: скорочення бюджету Євро-2012 заторкне фанів

Британський часопис Ґардіан повідомляє на своєму вебсайті, що Україна оголосила про скорочення на одну п’яту, а саме на 2 млрд. доларів із запланованих 9 млрд. дол., урядового бюджету, призначеного для проведення Євро-2012.

Image caption "Важко сказати, скільки Україна заробить на Євро-2012"

Скорочення заторкне витрати на побудову доріг та іншої інфраструктури, що, як вважає кореспондент Ґардіан, "різко вплине на задоволення, яке зможуть отримати від турніру вболівальники."

Ґардіан цитує віце-прем’єра українського уряду Бориса Колеснікова, який, промовляючи цього тижня в Китаї, заперечив, що скорочення інвестицій на 22% означатиме, що вболівальники, за його оцінками, 750 тисяч фанів, які приїдуть до України, матимуть проблеми з пересуванням між чотирма містами, які прийматимуть змагання.

Пан Колесніков сказав в інтерв’ю китайській газеті: "Ми відстали від плану. Ми планували значні витрати на побудову автошляхів у країні, але зараз змушені зосередитися на найбільш стратегічних дорогах, які з’єднають аеропорти, стадіони, готелі, дороги, які ведуть до державного кордону, а також довкола міст-господарів змагання. Я думаю, що ми витратимо понад 7 млрд. доларів".

Ґардіан також пише, що пан Колесніков, як виглядає, висловив думку, що Україна може втратити гроші на Євро-2012, яке вона організовує спільно з Польщею.

"Важко сказати, скільки країна заробить. Але ясно, що ми матимемо сучасні стадіони, аеропорти та нову інфраструктуру".

Половина з бюджету Євро-2012, який уряд України оцінює у 18 млрд. доларів, має надійти від приватних інвесторів – пише Ґардіан.