Турчинов про арешти як "політичну розправу"

Image caption БЮТ ініціював у парламенті розслідування справи РосУкрЕнерго

Розшукуваний українською генпрокуратурою та Інтерполом екс-міністр економіки Богдан Данилишин після кількатижневого мовчання дав інтерв'ю ЗМІ.

Він розповів, що перебуває на лікуванні, але не уточнив, де. За деякими прогнозами, наступним, на кого можуть звернути увагу правоохоронні органи, є "права рука" Юлії Тимошенко - Олександр Турчинов. Сам Турчинов не виключає, що вже затриманих екс-чиновників змушують свідчити проти нього.

Ваша думка про арешти в Україні тут:

У самій Генпрокуратурі кажуть, що претензій до заступника лідера БЮТ у них зараз немає. Прес-секретар Генпрокуратури Юрій Бойченко повідомив Бі-Бі-Сі:

"Щодо Турчинова, якщо Ви задаєте питання, у Генеральної прокуратури немає кримінальної справи, порушеної щодо цієї особи, тому немає причин говорити про якісь допити. Інша справ, що будь-кого із громадян України можна буде, не виключено, запросити для пояснень чи для надання свідчень у будь-якій кримінальній справі, в якій він має до того відношення, як свідка".

Раніше - із посиланням на неназвані джерела у відомстві - з'являлася інформація, що пана Турчинова можуть викликати на допит у справі про продаж газу за зниженою ціною. У Генпрокуратурі це не коментують. Сам пан Турчинов називає "політичною розправою" нещодавні арешти колишніх чиновників часів прем'єрства Юлії Тимошенко, але каже, що до нього ніхто з силових органів не звертався. Заступник лідера БЮТ каже, що готовий відповідати за всі свої дії на посаді першого віце-прем’єра, і не виключає, що справу проти нього можуть сфабрикувати.

"Не маючи підстав атакувати, скажемо так, мене, вони пробують фабрикувати справи, і в тому числі, і шляхом вибивання показів з тих, хто затриманий".

Політолог Михайло Бесараб прогнозує посилений інтерес Генпрокуратури до особи пана Турчинова:

"Я думаю, що слідчі щодо Турчинова будуть відбуватися і його, безумовно, будуть викликати до слідчих органів. От. Це вписується в загальну стилістику роботи сьогоднішньої влади".

Але експерт не виключає, що це може обернутися на користь і пану Турчинову, і його політичній силі. Зокрема, якщо проти нього не буде серйозних доказів, то це приверне увагу до партії "Батьківщина" перед місцевими виборами. Аналітик також не виключає, що заступника лідера БЮТ можуть затримати так само як пана Діденка чи Макаренка.

"Це може бути певна проба пера з боку Партії регіонів, яка спробує все-таки прозондувати чи протестувати, наскільки Юлія Тимошенко готова відстоювати своїх партнерів. Все ж я думаю, Турчинов надто наближена до Тимошенко особа. Якщо будуть спроби його ув'язнити, Блоку Юлії Тимошенко і особисто Юлії Володимирівні не залишатиметься нічого іншого як вдаватися до активної протидії".

Турчинов: "Нафтогаз та РосУкрЕнерго мають одних власників"

Колишній голова СБУ та віце-прем’єр-міністр України Олександр Турчинов вже заявив, що дії нового керівництва України у сфері енергетики йдуть на шкоду національним інтересам і містять корупційний елемент.

Як приклад, він навів випадок з НАК "Нафтогазом України", який за його словами не подавав апеляцію на рішення Шевченківського районного суду Києва, яке підтверджує вердикт Стокгольмського арбітражу про те, що "Нафтогаз" зобов`язаний повернути компанії "РосУкрЕнерго" газ.

Він пояснив це тим, що "власники НАК "Нафтогаз" і власники "РосУкрЕнерго" - одні й ті самі люди". "Таке рішення їм, безумовно, вигідно, але воно не влаштовує Україну", - підкреслив Олександр Турчинов.

Як повідомлялося, Шевченківський районний суд Києва 13 серпня ц.р. підтвердив рішення Стокгольмського арбітражного суду, що зобов`язав “Нафтогаз” повернути швейцарській RosUkrEnergo AG 11 млрд. кубометрів газу і виплатити штраф у товарній формі у розмірі 1,1 млрд. куб. м газу.

25 серпня міністр палива та енергетики Юрій Бойко заявив, що "Нафтогаз" подав апеляцію на це рішення Шевченківського райсуду Києва.

"Давно", – відповів тоді міністр на запитання, чи подали апеляцію. Інших подробиць він не уточнив.

"Справа Данилишина".

Image caption Богдан Данилишин повідомив, що перебуває на лікуванні

Колишній голова СБУ та віце-прем’єр-міністр України Олександр Турчинов називає порушення кримінальної справи проти міністра економіки в уряді Юлії Тимошенко Богдана Данилишина політичним переслідуванням.

Колишній високо посадовець заявив журналістам, що під час роботи в уряді до міністра не було жодних зауважень:

"По-перше, незрозуміло взагалі, про що йдеться, тому що відповідно до скасованого закону про закупівлі, саме Міністерство економіки вело це питання. І було проведено тисячі тендерів і рішень, які візувались, було дуже багато".

Проти Богдана Данилишина порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ст. 364 Кримінального кодексу - зловживання службовим становищем, яке спричинило тяжкі наслідки - за фактом завдання ним збитків державі на суму 4,5 млн. грн. при узгодженні ДП “МА "Бориспіль" застосування процедури закупівлі у одного учасника.

10 серпня органи прокуратури оголосили колишнього міністра у державний, міждержавний і міжнародний розшуки у зв`язку з тим, що після порушення щодо нього кримінальної справи він не з`являвся на допити до слідчого прокуратури.

Новини на цю ж тему