''Потужний десант'' Януковича в Китаї

Кількаденний візит президента Януковича до Китаю, який розпочинається у четвер, називають першим державним візитом президента України до країни, яка, випередивши Японію, стала другою, після США, економічною потугою світу.

Image caption Перший державний візит президента України до Китаю

За словами кореспондентки у Пекіні Ольги Танасійчук, такого "потужного десанту" з України в Китаї ще не було. Українська делегація прибуває до Пекіна трьома літаками.

Передбачається, що під час державного візиту 2-3 вересня у Пекіні пан Янукович зустрінеться із керівництвом Китайської Народної Республіки. 4 вересня українська делегація також відвідає спеціальну адміністративну територію Гонконг, а 5 вересня - найбільше місто Китаю – Шанхай.

Серед головних тем переговорів – АПК, зокрема, виділення квот на українське зерно, та енергетика.

Як заявив напередодні візиту в інтерв’ю 5 телеканалу один із учасників української делегації міністр енергетики Юрій Бойко, підготовка до візиту тривала півроку:

“Ми провели велику підготовчу роботу. Впродовж останніх півроку ми вели переговори із китайськими компаніями у кількох напрямках: це і участь китайських компаній у розробці шельфу Чорного моря, причому там ми після відповідного тендеру закуповуємо бурову платформу від китайських виробників на умовах товарного кредиту, крім того, ми підпишемо меморандум про будівництво парогазової станції на нашій території. Тобто, у енергетиці є широкий спектр проектів, які мають конкретні фінансові рамки.”

Під час цієї поїздки українського президента супроводжують керівник його адміністрації Сергій Льовочкін та його заступники Ганна Герман, Андрій Гончарук та Юрій Ладний.

Із урядовців до складу української делегації входять керівники енергетичного блоку уряду - віце-прем’єр з питань енергетики Андрій Клюєв, міністр енергетики Юрій Бойко, міністр промислової політики Дмитро Колесніков, міністр вугільної промисловості Юрій Ященко, а також міністр закордонних справ Костянтин Грищенко, міністр економіки Василь Цушко, міністр оборони Михайло Єжель та міністр культури Михайло Кулиняк.

Серед тих, хто супроводжує Віктора Януковича у Китаї також голова НБУ Володимир Стельмах, лідер КПУ Петро Симоненко, а серед бізнесменів – Олександр Ярославський та Ігор Суркіс. Загалом, аби доставити всю українську делегацію до Китаю були задіяні 3 літаки.

Водночас, так само, як під час попереднього закордонного державного візиту – до Німеччини – президента знову не супроводжує його дружина, що зазвичай передбачується протоколами державних візитів. Керівник президентської адміністрації Сергій Льовочкін напередодні пояснив це так:

“Припустимо, ви ідете у гості, а ваша дружина захворіла, або у неї є невідкладні справи, які вона раніше запланувала на цей час.”

Утім, пан Льовочкін не уточнив, які саме справи не дозволили Людмилі Янукович приєднатися до свого чоловіка під час державного візиту до Китаю.