Працівника ДАІ звільнили за лайку

У Криму звільнено співробітника Державної Автоінспекції, який образив водія нецензурними висловами.

Image caption Міністр внутрішніх справ каже, що підтримує ідею записувати дії ДАІ на відео.

Наприкінці серпня у Джанкої інспектор ДАІ Федір Шкаберін зупинив автомобіліста Дмитра і став вимагати в нього документи на авто та водійське посвідчення.

В свою чергу водій також попросив інспектора пред’явити службові документи, і пояснити причину своєї зупинки. Але замість виконати законне прохання Дмитра, пан Шкаберін почав йому агресивно грубіянити та ображати у нецензурній формі.

Цю сварку зі співробітником ДАІ водій зняв на камеру свого мобільного телефону та розмістив відео в Інтернеті, після чого інспектора Шкаберіна відсторонили від виконання професійних обов’язків та почали відповідну службову перевірку.

Як повідомила в інтерв’ю Бі-Бі-Сі речниця управління кримської міліції Ольга Кондрашова, за результатами перевірки, за грубе порушення службової дисципліни та непрофесійні дії під час несення служби, що компрометують співробітника міліції, капітан Шкаберін був звільнений з органів внутрішніх справ.

За словами пані Кондрашової, у міліцію час від часу надходять скарги від громадян на непристойну поведінку працівників правоохоронних органів, і всі вони, як стверджує речник міліції, детально розглядаються:

"По кожному такому факту проводиться службова перевірка і, якщо в діях співробітника міліції вбачаються ознаки правопорушення, то приймаються відповідні заходи."

Раніше у Вінниці за показ водієві дулі був звільнений інспектор ДАІ Роман Слободянюк, жест якого автомобілісти зняли на відеокамеру та розмістили в Інтернеті.

Після цих інцидентів міністр внітрішніх справ України Анатолій Могильов заявив, що він підтримує ідею записувати дії міліціонерів на відео.