Мадрид відкинув "перемир'я" ЕТА

Баскське сепаратистське угрупування ЕТА заявило, що прийнято рішення "не здійснювати збройних нападів" у рамках боротьби за незалежність Країни басків.

В ексклюзивному відеозаписі, що опинився у розпорядженні Бі-Бі-Сі, представники ЕТА стверджують, що мають намір домагатися незалежності від Іспанії мирними і демократичними засобами.

Однак незрозуміло, чи оголошує ЕТА постійне або тимчасове перемир'я, і іспанський уряд заявив, що самої заяви недостатньо.

Міністр внутрішніх справ Іспанії Альфредо Перез Рубалкаба заявив, що доки ЕТА не відмовиться від насильства як методу боротьби, іспанська поліція буде переслідувати членів тієї організації.

В результаті багаторічної кампанії ЕТА за незалежність Країни басків на півночі Іспанії загинули понад 820 осіб.

На відеозаписі, який отримала Бі-Бі-Сі, троє членів угрупування із закритими обличчями сидять за столом на тлі прапора ЕТА.

Жінка в центрі зачитує текст заяви, в якому виправдовується кампанія насильства, яку угруповання проводила протягом десятиліть. Проте в кінці заяви вона говорить, що ЕТА тепер має намір добиватися своєї мети мирними і демократичними засобами.

"ЕТА підтверджує свою прихильність демократичному вирішення конфлікту", - йдеться в заяві.

Image caption Бойовики ЕТА вели збройну боротьбу за незалежність

"У своїй відданості демократичним принципам, що вимагає свободи визначення нашого майбутнього шляхом діалогу і переговорів, ЕТА готова сьогодні, як і вчора, погодитися на мінімальні демократичні умови, необхідні для початку демократичного процесу, якщо уряд Іспанії готовий піти на це", - йдеться у заяві.

Угрупування ЕТА була заснована в 1959 році і відтоді вело збройну боротьбу за незалежність семи областей на півночі Іспанії і південному заході Франції, які баскські сепаратисти вважають своїми.

Як повідомляє кореспондент Бі-Бі-Сі в Мадриді Сара Рейнсфорд, останнім часом багато членів керівництва ЕТА були арештовані, а з боку інших баскських політичних партій все частіше лунають заклики до перемир'я.

Це останнє за рахунком оголошення перемир'я може стати початком кінця сорокарічної збройної боротьби або ж просто позначити паузу в конфлікті, вважає кореспондент Бі-Бі-Сі.

У 2006 році переговори між представниками ЕТА і іспанським урядом були зірвані після вибуху бомби в мадридському аеропорту, коли загинули дві людини.

Новини на цю ж тему