Горбаль поговорить з Януковичем про недовіру

Львівський губернатор Василь Горбаль, недовіру якому висловила напередодні обласна рада, сподівається обговорити те рішення з президентом Януковичем 9 вересня під час засідання Ради регіонів у Бучі Київської області. У коментарі "proUA" він пояснив висловлену йому недовіру "політичним моментом".

Image caption Василя Горбаля призначив президент Янукович

"Мені здається, що домовлятися з облрадою немає сенсу, оскільки депутати увійшли до виборчого періоду. Нічого, крім політичних оцінок на сесії не відбувалося".

Львівська обласна рада висловила недовіру керівникові області Василю Горбалю 8 вересня. За таке рішення проголосували трохи більше половини депутатів.

З правової точки зору ухвала не зобов’язує президента відправляти губернатора у відставку, оскільки за законом про місцеве самоврядування, він мусив би це зробити, якщо б таке рішення підтримали дві третини місцевої влади всієї Львівської області.

Львів’яни не дивуються

У масштабах України цей випадок цікавий насамперед тим, що вперше за часів президентства Віктора Януковича депутати обласної ради висловлюють невдоволення діями призначеного ним керівника адміністрації.

На Львівщині ж, як повідомляє кореспондентка Української служби Бі-Бі-Сі Ярина Капітан, цим рішенням обласних депутатів не здивовані, бо ухвалюється воно вже вдруге.

Вперше депутати обласної ради намагалися висловити недовіру Василеві Горбалю ще у травні цього року, але їм забракло для цього 3 голоси. Цього разу вони вже навіть підняли планку і замість необхідного 61-го набрали 66 голосів.

За що?

Причиною депутатського невдоволення стало те, що керівник області досі залишається депутатом Верховної Ради від Партії регіонів і не квапиться відмовлятися від того мандата. Саме оце заборонене законом суміщення посади губернатора і крісла депутата і лунало як головний закид з боку львівських депутатів.

Особливо їх обурило те, що 7 вересня на першому засіданні Верховної Ради картка Василя Горбаля активно голосувала, попри те, що ще раніше він обіцяв скласти депутатські повноваження на першому ж засіданні парламенту.

У Києві Горбалю було краще

Сам Василь Горбаль сприйняв висловлення йому недовіри зовсім спокійно і назвав дії депутатів "недалекістю й примітивністю".

Пояснив той вердикт тим, що у Верховній Раді йому працювалося набагато спокійніше і простіше з депутатами із інших політичних сил.

Він каже, що там депутати вміють порозумітися, а у Львівській обласній раді належність до іншої політичної сили (в його випадку – до Партії регіонів) сприймається депутатами як протилежність поглядів. А ця протилежність поглядів сприймається одразу ж як ворожа. Тому, мовляв, депутати так і вчинили.

Що ж стосується якості роботи Василя Горбаля на посаді керівкника області, то працює він, на думку самих львів’ян, не набагато гірше його попередників, наприклад, Миколи Кмітя. Хоча депутати закидали йому зниження соціальних показників в області, але підлеглі Василя Горбаля натомість наводили цифри росту по різних показниках.

А щодо депутатського мандату, то його заступник пояснив, що нібито Василь Горбаль вже написав заяву, однак через якісь технічні причини у Верховній Раді не можуть владнати це питання.

Львів - почесне заслання?

Попри те, що Горбаль - уродженець Львова, тамтешні мешканці не вважають його за "свого", оскільки він до призначення на Львівщину упродовж багатьох років жив і працював у Києві.

Парламентську роботу поєднував із лідерством у київській міській організації Партії регіонів. Партійну кар’єру Василя Горбаля оглядачі називають блискучою - за короткий час він пройшов шлях від рядового партійця до керівника столичної організації Партії регіонів.

Однак центральний штаб партії був постійно невдоволений роботою київської міської організації.

Сайт Захід.нет цитує активістку Партії регіонів Олену Бондаренко:"Звичайно, по Києву визначати тенденцію взагалі щодо партійного будівництва в регіонах я би не стала. У нас дійсно дуже слабка організація, ми незадоволені тим результатом, який ми отримали на виборах у 2006-му, на виборах у 2007-му, і, як виявилося, ситуація у 2010-му дуже мало змінилася з тим складом партійців, який взяв на себе такі зобов’язання щодо партійної роботи під час виборів".

Непопулярність Партії регіонів серед киян дала підстави називати призначення Василя Горбаля на найвищу керівну посаду у Львові таким собі почесним засланням, він якості виконання якого залежатиме його подальша кадрова доля.

Експерти кажуть, що недовіра, висловлена обласними депутатами, навряд чи стане світлим рядком у послужному списку Горбаля - одного з найбільш наближених до президента однопартійців.