Мусульмани протестують, захищаючи Коран

Мусульмани в країнах ісламського світу висловлюють обурення з приводу планів американського пастора спалити примірники священної мусульманської книги Корану.

Протести відбуваються під час традиційного фестивалю Ід, що позначає кінець великого ісламського посту Рамадану.

Сам пастор Террі Джоунс з американського штату Флорида заявив, що відкладає плани спалення Коранів після активних закликів з боку адміністрації президента Обами.

У північно-східному Афганістані тисячі людей зібралися на демонстрацію вигукуючи анти-американські гасла і жбурляючи каміння у огорожу військової бази НАТО.

Президент Афганістану Гамід Карзай назвав плани американського пастора знущанням.

Президент Індонезії - найбільшої за населенням країни мусульманського світу - Сусіло Бамбанґ Йудгуйоно визначив ті плани як загрозу миру у цілому світі.

Пастор ''відклав'' спалення Корану

Image caption Пастор Террі Джоунс

Террі Джоунс спочатку повідомив, що відмовляється від планів спалення Корану у день річниці нападів на Нью-Йорк та Вашингтон, але потім сказав, що лише відтерміновує подію, бо, як він твердить, його ввели в оману щодо домовленості про відмову від планів побудови ісламського культурного центру біля місця терористичного нападу у Нью-Йорку.

Пастор сказав, що імам, який відповідає за центр погодився перенести його, але імам оприлюднив спростування.

Плани Террі Джоунса викликали міжнародне обурення, а президент Обама назвав їх чудовою нагодою для Аль-Кайди завербувати нових членів.

Террі Джоунс – пастор церкви у Флориді, яку відвідують 50 людей, назвав 11 вересня "Міжнародним Днем спалення Корану".

У четвер він сказав журналістам, що цілими днями чекав знаку від Бога, аби скасувати спалення, і що таким знаком стала домовленість з імамом перенести ісламський культурний центр, який мають побудувати біля місця терактів у Нью-Йорку.

Але організатори ісламського центру заявили, що ніколи не спілкувалися з пастором з Флориди.

Пан Джоунс тоді сказав, що імам Мухаммад Мусрі "чітко нас обдурив".

Пастор сказав, що, зважаючи на повідомлення, "ми змушені змінити наше рішення. З цього моменту ми не скасовуємо подію, а призупиняємо".

Пан Мусрі з "Ісламського товариства центральної Флориди" сказав, що пан Джоунс дещо "перебільшив слова", і що він лише погодився полетіти з ним у суботу до Нью-Йорка, аби зустрітися з лідерами ісламського центру.

Пан Мусрі сказав, що він особисто сказав пастору, що, на його думку, в тому місці не слід будувати мечеть, і що він зробить усе від нього залежне, аби центр перенесли.

ФБР долучилося

Раніше міністр оборони Роберт Гейтс викликав пастора і просив його скасувати протест у суботу.

Чільний генерал в Афганістані сказав, що у разі, як Коран спалять, це поставить під загрозу життя американських вояків за кордоном.

До пана Джоунса також кілька разів у четвер приходили з ФБР.

Держдепартамент США застеріг американських громадян про підвищений ризик нападів, а Інтерпол застеріг про можливість насильства у відповідь.