''Репортери'' стурбовані справою Климентьєва

Міжнародна організація "Репортери без кордонів" закликала українську владу перевести справу редактора харківської газети "Новий стиль" Василя Климентьєва, який зник рівно місяць тому, у розпорядження Генеральної прокуратури, висловивши стурбованість, що у разі, як справу й надалі розслідуватиме МВС, "зв'язок між зникненням Климентьєва і міліцією не буде встановлено".

Image caption Василь Климентьєв був відомий критичними статтями про харківських посадовців.

У заяві "Репортерів без кордонів" мовиться, що "після зникнення співробітника міліції, який був потенційним свідком у справі, та залякуванні його партнерки та адвоката, посилилися підозри, що журналіста вбили тому, що він мав компрометуючу інформацію на відомих людей в Харківській області".

Репортери без кордонів висловили сподівання, що ця справа "не загрузне так само, як розслідування вбивства Георгія Ґонґадзе"

9 вересня Генеральний прокурор Олександр Медведько заявив, що Генеральна прокуратура забере у своє провадження кримінальну справу, порушену за фактом зникнення Василя Климентьєва, якщо в ході розслідування з’ясується, що до цього причетні працівники правоохоронних органів.

Раніше заступник редактора газети Новий стиль Петро Матвієнко повідомив про зникнення колишнього співробітника міліції Андрія Козира, який, нібито, возив Климентьєва до маєтку начальника управління податкової інспекції Харківської області Станіслава Денисюка, щоб зробити знімки для чергової критичної публікації.

На початку вересня міліція провела обшук у квартирі адвоката газети Новий стиль В’ячеслава Ізмайлова.

Міліція твердила, що обшук проводився в іншій справі, але адвокат виловив переконання, що обшук був пов’язаний із справою Климентьєва.

Також повідомляли, що партнерці зниклого журналіста Валентині Удовенко не дозволили поїхати до Києва на прес-конференцію, присвячену зникненню Климентьєва, заявивши, що вона мусить бути присутня у Харкові під час перевірки її бізнесу податківцями.

Василь Климентьєв зник 11 серпня. Він пішов з дому і не повернувся.

Головною з близько десяти версій зникнення журналіста, які вивчає міліція, називають його професійну діяльність.

Головний редактор харківської газети "Новий стиль" проводив журналістські розслідування корупції та зловживань у правоохоронних та державних органах.

Новини на цю ж тему