Масове отруєння дітей у Криму розслідує ГПУ

Image caption Інфекційне відділення дитячої лікарні у Євпаторії, Крим. Фото Уніан

У кримському місті Євпаторія 67 школярів потрапили до лікарні через харчове отруєння, спричинене гострою кишковою інфекцією.

Перші 56 учнів школи №12 були госіталізовані 10 вересня. Стан хворих - середнього і легкого ступеня тяжкості, повідомив начальник Управління охорони здоров'я міської ради Євпаторії Олексій Слободянник.

За його словами, "загрози для життя для жодної дитини немає". Він твердить, що лікарями вживаються всі необхідні заходи для відновлення здоров'я дітей.

Винуваті – макарони "по-флотському"

Надзвичай подія сталася з усіма учнями 1-4 класів, що лишилися після уроків у групах подовженого дня, де харчувалися їжою з шкільної їдальні. Як повідомив головний санітарний лікар України Сергій Риженко, який особисто приїхав до Євпаторії, щоб розібратися в інциденті, причиною отруєнння стала непропечена запіканка з макаронів.

"Є питання щодо термічного режиму приготування їжі: макаронник з м'ясом, з яйцями недотримали, термічно не опрацювали. Це викликало захворювання", - сказав пан Риженко.

Шкільна їдальня, за його даними, призупинить роботу і, можливо, будуть звільнені кухарі.

Школа також поки не працює. Там оголосили незаплановані канікули, через ретельні перевірки різних відомств. На місці події працює комісія Міністерства охорони здоров’я, спеціалісти міської та республіканської СЕС, які здійснюють комплекс санітарно-гігієнічних й протиепідемічних заходів.

Прокуратура у свою чергу, завела карну справу по факту отруєння дітей, за статтею 137 Кримінального кодексу України - "неналежне виконання зобов'язань щодо охорони життя та здоров'я дітей".

Ще з радянський часів Європаторія є кримським курортом, що спеціалізується на лікуванні та відпочинку дітей.

Новини на цю ж тему