Мер Москви відбивається від критики

Президент ЗАТ "Інтеко" і дружина московського мера Єлена Батуріна має намір подати до суду позови про захист честі, гідності та ділової репутації проти російських телеканалів.

Як повідомляє прес-служба компанії "Інтеко", приводом для претензій стали критичні репортажі про мера Москви Юрія Лужкова, показані днями відразу трьома російськими телеканалами.

Image caption Мер Москви Юрій Лужков та його дружина Єлена Батуріна.

"Справа в кепці" та інші

У п'ятницю ввечері по НТВ вийшов документальний фільм "Справа в кепці", створений тим же колективом, що і трисерійний фільм "Хрещений батько", що містить жорстку критику білоруського лідера Аляксандра Лукашенка.

"Справа в кепці" є переліком та описом численних скандалів, пов'язаних з ім'ям московського мера.

Відзначається, зокрема, що дружина Лужкова Єлена Батуріна, яка посідає третє місце у світі за розміром особистого капіталу серед жінок за версією Forbes, найбільш успішно розвивала свій бізнес саме в Москві.

У фільмі НТВ також наводиться думка, що скандальне будівництво траси не через Хімкинский ліс, а через московський район Молжаніново завдало б шкоди компанії "Інтеко", якою володіє Батурина.

Після цього в минулі вихідні по НТВ показали ще два сюжети з критикою Юрія Лужкова. Критичні репортажі про Лужкова і Батуріну з'явилися і у недільних підсумкових програмах Першого каналу та "Росії".

Агентство Інтерфакс подає слова прес-секретаря "Інтеко" Геннадія Теребкова, за словами якого у цих репортажах були використані матеріали, вже оскаржені компанією і "оцінені як хибні в арбітражних та апеляційних судах".

"Коли про компанії говорять очевидну брехню, ми, відповідно до законодавства РФ, звертаємося до суду. Цей випадок не буде винятком", - заявив Теребков Інтерфаксу.

Image caption Мер Лужков завжди мав критиків, але користувався підтримкою виборців.

Подібну заяву зробили і в прес-службі мера і уряду Москви.

"Немає сенсу перераховувати всі інсинуації, що пролунали [в ЗМІ]. По кожній з них мером і урядом Москви будуть підготовлені відповідні позови про захист честі і гідності", - наводить Інтерфакс заяву представника прес-служби московської мерії.

Критика як прелюдія до відставки?

Критичні репортажі про Юрія Лужкова вийшли в світ на тлі наполегливих розмов про його можливу дострокову відставку.

Термін повноважень мера, який очолює Москву понад 18 років, закінчується в 2011 році.

Сам Лужков заявив у минулу п'ятницю, що не піде з посади до закінчення терміну повноважень.

Проте на думку редактора відділу політики газети "Комерсант" Гліба Черкасова, яку він висловив Російській службі Бі-Бі-Сі, було б "цілком логічно", якщо б після цих телесюжетів Юрія Лужкова відправили у відставку за власним бажанням.

Тієї ж думки дотримується і заступник директора Центру політичної кон'юнктури Алексєй Зудін.

"Відносини між Кремлем і Лужковим переходять у нову площину, яка наближає відставку мера", - вважає політолог.