Кучма: справа Ґонґадзе - міжнародна провокація

Image caption Леонід Кучма вважає, що його підставили агенти ЦРУ?

Колишній президент України Леонід Кучма назвав справу про вбивство журналіста Георгія Ґонґадзе міжнародною провокацією.

Про це він сказав журналістам, перебуваючи у Чернігові: "Це міжнародна провокація, щоб Україну скомпрометувати. П'ять років ні мені життя не давали, ні Україні".

За словами Леоніда Кучми, за організацією справи зникнення журналіста стояли закордонні спецслужби, "і це відомо". Він не вказав, які саме спецслужби, але зазначив, що володіє інформацією про участь в акціях протесту тих часів "співробітників ЦРУ".

"Це оплачувалося, а за гроші все можливо", - підкреслив Леонід Кучма.

Він також висловив задоволення, що у США "змінився погляд на світ", і нинішній Президент Барак Обама заявив про відсутність намірів транспортувати демократію у світ.

Мельниченко: мої записи відкинуті ГПУ

Екс-майор Державної служби охорони Микола Мельниченко заявив, що не свідчитиме в суді щодо обвинувачення колишнього генерала міліції Олексія Пукача у вбивстві журналіста Георгія Ґонґадзе, оскільки "не має до нього жодного стосунку".

На прес-конференції в Києві Микола Мельниченко повідомив, що суд не має наміру запрошувати його для свідчень у справі Пукача, чия справа була виокремлена з розслідування про замовників убивства журналіста Ґонґадзе:

"Ні, я не буду свідчити в суді, тому що суд не викличе мене в якості свідка давати свідчення… Я не маю відношення до Пукача, я не маю відношення до зовнішнього спостереження. Я маю відношення тільки до коментування злочинів Кучми і Литвина. А оскільки їм не пред’явлено обвинувачення, юридичних підстав викликати мене в якості свідка немає".

Колишній працівник спецслужб зауважив, що ні колишній президент Кучма, ні Володимир Литвин, які фігурують у нібито зроблених ним записах, не будуть притягнуті до відповідальності, і їм не буде пред’явлено обвинувачення, оскільки 18 вересня спливає термін давності, щоб це зробити.

Крім того, Микола Мельниченко визнав, що для притягнення чільних політиків як обвинувачуваних у причетності до вбивства Георгія Гонгадзе суду бракує доказової бази, оскільки записи екс-майора не прийняті українською судовою системою в такій якості :

Image caption Георгій Гонгадзе зник 16 вересня 2000 року.

"Так, Пукач дав свідчення, які чітко вказують на Кучму і Литвина. Це правда… Але для того, щоб Кучма чи Литвин притягувались до відповідальності, потрібні безперечні докази їх вини. Окрім моїх записів, безперечних доказів немає". За словами Миколи Мельниченка, європейські експерти, які досліджували його записи на автентичність, не дали стовідсоткового підтвердження.

У той же час Микола Мельниченко зауважив, що він особисто не вірить тому, що колишній міністр МВС Юрій Кравченко "по своїй добрій волі міг дати наказ на вбивство журналіста”. “Він виконував ті накази, які йому віддавалися".

14 вересня прес-служба Генпрокуратури заявила, що досудове слідство у кримінальній справі за обвинуваченням колишнього генерала міліції Олексія Пукача у вбивстві журналіста Георгія Ґонґадзе закінчується.

За даними ГПУ, слідством встановлено, що замовником цього злочину був покійний нині Юрій Кравченко.

Вбивство Георгія Ґонґадзе було скоєно восени 2000 року. 15 березня 2008 року Апеляційний суд Києва визнав винними у вбивстві Георгія Ґонґадзе трьох колишніх співробітників Департаменту зовнішнього спостереження і кримінальної розвідки МВС України - Валерія Костенка, Миколу Протасова і Олександра Поповича, і призначив їм покарання у вигляді позбавлення волі строком від 12 до 13 років.

Новини на цю ж тему