Російську мову - на узбіччя

У Севастополі за ініціативи міської держадміністрації депутати міськради ухвалили рішення до 15 жовтня виготовити і встановити продубльовані російською інформаційно-вказівні дорожні знаки із назвами населених пунктів.

Це рішення стало актуальним одразу після масового від’їзду з Криму російських туристів, інтересами яких місцева влада часто пояснює свої мовні ініціативи.

У Криму тема дублювання дорожніх табличок із назвами населених пунктів російською набула жвавого обговорення після того, як у 2005-2006 роках, на вимогу попереднього президента країни Віктора Ющенка, російськомовну дорожню топоніміку було замінено на україномовну. Кримчан дратували не тільки назви населених пунктів українською, а й вдячності, на кшталт, "Дякуємо за чисті узбіччя".

Після президентських виборів проросійські політики Севастополя все частіше закликали до повернення на дороги саме російських назв.

Останнє рішення міськради про встановлення продубльованих російською мовою дорожніх знаків із назвами населених пунктів передбачає виділення з місцевого дорожнього фонду близько 150 тисяч гривень.

Проте на думку депутата севастопольської міськради Олександра Сьоміна, гроші з дорожнього фонду мають витрачатись на утримання і ремонт саме автошляхів міста, що є важливою умовою гарантування безпеки учасників дорожнього руху.

В інтерв’ю Бі-Бі-Сі севастопольський депутат назвав популізмом прагнення влади встигнути до 15 жовтня встановити двомовні інформаційні знаки. Олександр Сьомін вважає, що заплановане дублювання можна б було провести, не поспішаючи, вже до наступного літнього сезону, коли в Севастополі знову збільшиться кількість російських туристів.

Оглядачі кажуть, що цей крок севастопольської влади, більшість у якій складає Партія регіонів, є прихованим заграванням з місцевим електоратом напередодні виборів, призначених на 31 жовтня.