Охорону Юлії Тимошенко можуть посилити

Віктор Янукович доручив Управлінню державної охорони та іншим правоохоронним органам перевірити, чи справді існує загроза безпеці Юлії Тимошенко, як про це напередодні повідомляла прес-служба БЮТ. На час розслідування президент розпорядився посилити охорону пані Тимошенко.

Image caption Поїздка до Брюсселя, за яку, як каже Тимошенко, їй погрожують.

Причиною такого рішення стала поширена 16 вересня заява прес-служби очолюваної Тимошенко опозиційної сили про дзвінок невідомої людини з погрозами.

У заяві з посиланням на Тимошенко сказано, що їй телефонував невідомий чоловік, який російською мовою наголосив, "що вона ще пожалкує про свою поїздку до Брюсселя та про резолюцію, яку було ухвалено асамблеєю Європейської народної партії".

"Щойно я отримала телефонний дзвінок від невідомого чоловіка, який російською мовою наголосив, що ніхто не дозволить мені безкарно принижувати Віктора Федоровича за кордоном. Ця людина заявила, що я буду довго згадувати поїздку до Брюсселя і жалкуватиму, що Європейська народна партія ухвалила резолюцію на замовлення з жорсткою критикою Януковича. Він ще заявив, що я, цитую, "буду харкати кров‘ю", що розплатою за це буде арешт Олександра Турчинова і що це тільки початок”, - сказала лідерка опозиційного БЮТ.

Цей чоловік, за її словами, також порадив “наступного разу дуже сильно подумати перед тим, як щось подібне робити".

13 вересня політрада найбільшої європейської партії "Європейської народної партії" у Брюсселі ухвалила критичну резолюцію щодо України, надто щодо стану справ зі свободою слова. Колишній віце-прем’єр українського уряду Григорій Немиря, який разом з Юлією Тимошенко перебував у Брюсселі і брав участь у засіданні, в інтерв‘ю Бі-Бі-Сі назвав рішення ЄНП небувалим.

"Безпрецедентне з точки зору різкості формулювань, чіткості формулювань. І безпрецедентне з точки зору часу, коли всі говорять про втому від України. Ми чуємо це від багатьох чиновників, аналітиків. Резолюція була прийнята одноголосно. Насправді, ми маємо справу, на мою думку, з дуже специфічною владою, яка сповідує принципи, які не мають нічого спільного з європейськими цінностями. Це цінності "потьомкінської" демократії, це цінності, коли будь-яка інша думка критична вважається неправильною тому, що вона спрямована проти керівництва держави. Не розуміють ті, хто це роблять, що, власне, шлях до Європи починається з поваги до прав, із забезпечення їх, стабільності демократичних інституцій. Не стабільності, про яку говорить Янукович, стабільності підпорядкування, субординації і страху, а стабільності, коли є парламент, який може мати справжні дебати, дає право, закріплене законом і Конституцією, на альтернативу".