Вибух на кораблі під час навчань: є поранені

Військово-Морські Сили України, за повідомленнями, підтвердили факт вибуху снаряда на десантному кораблі "Кіровоград" у Криму під час військових навчань, в результаті чого було поранено четверо військових моряків.

Image caption "Кіровоград" - один з трьох українських десантних кораблів

За даними ВМС, причина вибуху снаряда з’ясовується.

За повідомленнями, стан чотирьох моряків, які перебувають у шпиталі, стабільний.

У прес-службі ВМС відмовилися повідомити Бі-Бі-Сі подробиці вибуху.

Також від коментарів Бі-Бі-Сі, посилаючись на заборону Служби безпеки, відмовився кореспондент телерадіокомпанії "Бриз" Військово-Морських Сил, що перебуває на борту СДК "Кіровоград".

Начальник військових прокуратур Генпрокуратури Юрій Війтєв сказав, що розслідуванням цього інциденту опікується військова прокуратура Південного регіону.

З посиланням на джерело в міністерстві оборони УНІАН повідомляє, що під час проведення бойових стрільб по наземних цілях, що відбулися 17 вересня ввечері на кримському полігоні "Опук" в рамках військових навчань “Взаємодія-2010”, вибухнули два артилерійські боєприпаси на борту середнього десантного корабля “Кіровоград”.

У Криму на полігоні “Опук” проводилися військові навчання з органами військового управління та військами “Взаємодія-2010”.

Міноборони повідомило про вогневу підготовку висадки морського десанту за участи великого десантного корабля "Костянтин Ольшанський", середнього десантного корабля "Кіровоград" та корвету "Придніпров’я", а також артилерійських підрозділів берегової артилерійської групи Центру військ берегової оборони ВМС України.

Повідомлялося, що "на необладнане узбережжя з борту ВДК "Костянтин Ольшанський" висадився морський десант у складі роти морської піхоти".

Як передав кореспондент Української служби Бі-Бі-Сі у Севастополі Олександр Шталтовний, за планом навчань, частина морського десанту готувалась висадитися і з борту СДК "Кіровоград", але за невідомих причин десантування не відбулось.

СДК "Кіровоград" проекту 773, один із трьох десантних кораблів України, побудований у Польщі 1973 року.

Корабель призначений для перевезення морем бойової техніки та морських піхотинців, а також для їхньої висадки на узбережжя із застосуванням вогневої підтримки.

Він може брати на борт шість середніх танків, 180 десантників або 350 тонн вантажу.