КНДР визначить наступника Кім Чен Іра

Як повідомили державні ЗМІ КНДР, 28 вересня відбудеться перше за кілька десятиліть засідання Політбюро північнокорейської правлячої партії. Припускають, що на цьому засіданні буде названо наступника Кім Чен Іра на посаді північнокорейського лідера.

Image caption Кім Чен Ір готує собі заміну?

Оглядачі вважають потенційним наступником Кім Чен Іра його третього сина Кім Чен Уна.

Як мовиться в повідомленні державного інформаційного агентства КНДР: "Конференція Робітничої партії Кореї, на якій обиратимуться партійні лідери, пройде в Пхеньяні 28 вересня".

Це оголошення припинило чутки про таке засідання, які кружляли в інформаційному просторі минулий тиждень. Припускали, зокрема, що час проведення партійної конференції неодноразово відкладався.

Відколи Кім Чен Ір прийшов до влади в КНДР, це перша подібна конференція Робітничої партії. Попередня була проведена 1980 року, і тоді її розглядали як утвердження Кім Чен Іра у якості спадкоємця його батька Кім Ір Сена. Кім Чен Ір очолив північнокорейську державу після смерті Кім Ір Сена 1994 року.

Перевіреної інформації про стан здоров'я Кім Чен Іра немає, але припускають, що 2008 року він пережив інсульт. За неофіційними повідомленнями, північнокорейський лідер останніми роками регулярно лікувався у Китаї, який є одним із небагатьох союзників КНДР. Однак ані північнокорейські, ані китайські офіційні джерела таких повідомлень не підтверджують.

Невідомо також, скільки саме років потенційному наступникові Кім Чен Іра. За різними даними, Кім Чен Унові 26 чи 27 років. Відомо лише, що він навчався у Швейцарії.

Західні ЗМІ жодного разу офіційно його не фотографували.