ЄВРО-2012: перший польський стадіон готовий

Завершено будівництво стадіону у Познані, який є одним із господарів Євро-2012 у Польщі.

Загалом у Польщі стадіони будують згідно із графіком і у дуже швидкому темпі. У Познані на Євро-2012 матчі зможуть дивитися понад сорок тисяч вболівальників.

Image caption Відкриття нового стадіону у Познані

Окрім Познані стадіони на чемпіонат споруджуються у Варшаві, Вроцлаві та Гданську.

Стадіон у Познані відкрив концерт зірки шоу-бізнесу Стінга, на який прибуло понад тридцять тисяч осіб.

Присутні кажуть, що вражені модерною архітектурою об'єкту та вигодою перебування на ньому.

Хоча територія довкола стадіону ще не заповнена зеленими насадженнями, однак європейський стандарт об'єкту є очевидним.

Директор Євро-2012 в Польщі Адам Ольковіч наголошує, що стадіон у Познані отримав найвищий, четвертий клас-еліт.

"Рівень класу визначається технічним устаткуванням та комфортом глядачів. Окремий документ дуже чітко визначає параметри, які дозволяють отримати такий клас. Найбільший престиж для власника стадіону, для міста, де він побудований, отримати позначку "клас-еліт", - каже пан Ольковіч.

Хто наступний?

До кінця поточного року будівництво стадіону планує також завершити Гданськ. З початком вересня завершилася робота із виконання каркасу будівлі.

Конструкція даху матиме колір бурштину – символу Балтики.

"Обриси стадіону вже завершені. Можна вже побачити цілу конструкцію зі сталі. Зате незабаром зможемо подивитися характерний колір бурштину. На початку осені зможемо побачити елементи оздоби", - каже Міхал Крушиньскі з Бюро інвестицій Євро-Гданськ.

Директор ЄВРО-2012 у Польщі переконаний - чемпіонат дав шанс не лише цілій Польщі, але також столиці. Варшава досі мала лише стадіон, збудований у 1950-х роках, де вже довгі роки не організовували жодних спортивних змагань.

Так званий "Стадіон десятиліття", на місці якого зараз будується новий об’єкт, протягом останніх 20 років став більш відомий як центр "човникової торгівлі". Сюди приїжджали торгувати, серед інших, люди з України.

"Варшава - єдина європейська столиця, яка не має презентабельного стадіону. Отже мусимо надолужити втрачене. Після системної трансформації ми побудували лише кілька невеликих стадіонів. Тепер матимемо насправді чудову інфраструктуру. Після завершення чемпіонату, якщо ним керуватиме творчий менеджер, то він стане добрим бізнесом", - вважає пан Ольковіч.

4+4

Оглядачі звертають увагу на той факт, що у певний період спільної польсько-української підготовки до Євро-2012, в Польщі дехто почав жити надією, а то й ілюзією, що УЄФА може забрати в деяких українських міст право на проведення матчів чемпіонату і віддасть його, наприклад, Кракову.

Пан Ольковіч завжди виступав проти таких тверджень. Він переконаний, що розподіл міст-господарів буде рівним між Польщею та Україною:

"Ми сподіваємося, що після окремих доповідей урядів двох країн про стан готовності інфраструктури, керівництво УЄФА ухвалюватиме остаточне рішення, яке визначатиме кількість міст в Україні, де проводитимуться матчі. Досі ці міста отримали певні передумови. Особисто я - оптиміст, вірю, що все врешті буде за формулою "4+4", тобто чотири міста польські, відомі вже від 13 травня минулого року та чотири міста українські."

Експерти вважають, що Польща встигне побудувати стадіони, але напевно не встигне побудувати автобанів, швидких залізничних сполучень з аеропортами та підвищити рівень перетину польсько-українського кордону настільки, щоб хоча б до певної міри його можна було б порівняти з кордоном польсько-німецьким.

Поки все вказує на те, що саме інфраструктура може стати найбільшим імовірним клопотом для вболівальників із західної Європи, які звикли до зовсім інших стандартів організації спортивних шоу.