Янукович: Україна успішно досягає Цілей тисячоліття

Президент Янукович виступив із промовою на саміті ООН, присвяченому Цілям розвитку тисячоліття в Нью-Йорку.

У своїй промові український лідер говорив про структурні реформи, започатковані ним та його урядом, а також про те, що вони відповідають Цілям тисячоліття, визначеним ООН.

За словами пана Януковича, "Україна досягла істотного прогресу. Україна в цілому успішно вирішує завдання в рамках досягнення цілей".

Зокрема, президент України сказав, що завдяки підвищенню рівня мінімальних соціальних стандартів вдалося "помітно скоротити частку населення, що живе за межею бідності". Також на його думку, є покращення у сфері освіти та охорони здоров’я.

Серед завдань, які пан Янукович назвав актуальними для керівництва держави, забезпечення ґендерної рівності, покращення екології, а також подолання епідемії ВІЛ/СНІДу.

"Найбільше занепокоєння викликає ситуація з епідемією ВІЛ/СНІДу. На цій проблемі ми маємо зосередити особливі зусилля", - сказав президент.

Значна частина промови президента Януковича була присвячена реформам, які планує чи вже розпочав здійснювати його уряд.

Водночас опоненти чинної влади критикують нововведення та зміни, ініційовані за президентства Януковича, твердячи, що вони не є реформами за своєю суттю. Наприклад, жорсткій критиці опозиція піддала Закон про судоустрій та статус суддів, а також проект Податкового кодексу.

Пан Янукович також зазначив, що Україна може зробити значний внесок у подолання голоду у світі завдяки "потужному потенціалу свого сільського господарства".

Президент України, окрім того, згадав, що торік Україна вперше "стала донором Всесвітньої продовольчої програми ООН".

Кожного вересня Генеральна Асамблея ООН збирається на чергову сесію, яка триває кілька місяців.

Цього року в рамках сесії проходить Саміт ООН – це пленарне засідання Генеральної Асамблеї ООН високого рівня.

Лідери країн світу зібралися на ньому для того, щоб, як зазначено на офіційному сайті організації, прискорити прогрес у досягненні Цілей розвитку тисячоліття, оскільки до дати, на яку заплановане їхнє досягнення, а це 2015 рік, лишилося п’ять років.

До участі у Саміті ООН запрошені всі 192 члени Генеральної Асамблеї ООН.

Новини на цю ж тему