Судове дежавю Луганськтепловоза

Останній продаж Луганськтепловозу, як і у 2007, успішно оскаржено в суді компанією, пов’язаною із групою Приват.

Київський господарський суд задовольнив позов Mantara Holding, яка вимагала скасувати результати приватизації Луганськтепловозу.

Image caption Луганськтепловоз - битва за власність триває

Пов’язана із фінансово-промисловою групою Приват компанія скористалася тим, що покупець підпримєства - російський Траншмашхолдинг - досі не може домовитися із Фондом державного майна про умови оплати покупки.

15 червня на першому від зміни влади в Україні приватизаційному конкурсі 76% акцій українського підприємства Луганськтепловоз було продано російському Брянському машинобудівному заводу, що входить до складу російського Трансмашхолдингу за 410 мільйонів гривень при стартовій ціні підприємства у 400 мільйонів гривень. Читати аналіз

Ця ціна, за оцінками експертів, удвічі менша за ринкову. Ще тоді оглядачі звертали увагу на те, що продаж може завершитися навіть тим, що урядові доведеться ще й доплатити російським інвесторам за приватизоване ними підприємство, адже росіяни вже вдруге виграють конкурс із продажу Луганськтепловозу.

У 2007 році Брянський машинобудівний завод вже перемагав на конкурсі із продажу Луганськтепловозу, запропонувавши лише на 500 тисяч гривень більше від стартової ціни підприємства, яка тоді складала 292 мільйони гривень. Але тоді інші претенденти на покупку, контрольовані українськими фінансово-промисловими групами ТАС та Приват, яких не допустили до участі у конкурсі, домоглися судового рішення про недійсність договору купівлі-продажу. Через це у квітні 2010 року було ухвалене інше судове рішення про те, що Україна має повернути Брянському машинобудівному заводу гроші, які російські інвестори сплатили за українське підприємство, що так і не стало їхньою власністю. При цьому сума обраховується за курсом гривні до долара. За кризові роки 292 мільйони гривень за курсом 2007 року перетворилися у понад 400 мільйонів гривень за нинішнім курсом, що, фактично, перевищує нинішню ціну продажу.

Оскільки впродовж літніх місяців цю суперечку так і не вдалося вирішити, на початку вересня ФДМ запропонував Брянськмоу машинобудівному заводу розірвати угоду про продаж через те, що оплату акцій Луганськтепловозу і досі не здійснено.

Mantara Holding було усунуто від останнього конкурсу з приватизації Луганськтепловозу лише за кілька днів до його проведення. Відсутність у компанії висновків українського аудитора щодо її фінансової звітності та даних про походження коштів, які стали офіційним поясненням усунення її від участі у конкурсі, у Mantara Holding називають суперечливим і штучним, адже компанія мала висновки іноземного аудитора і вказала своїх беніфіціарієв в особі Ігоря Коломойського та Генадія Боголюбова.

У Mantara Holding також кажуть, що готові заплатити за підприємство понад 600 мільйонів гривень у разі проведення нового продажу.

У ФДМ заявляють, що визначаться із подальшими діями після того, як офіційно отримають рішення Київського господарського суду. Якщо події довкола Луганськтепловозу і надалі розвиватимуться за сценарієм 2007 року, всім сторонам суперечки доведеться пройти ще кілька судових інстанцій.

Новини на цю ж тему