Віктор Ющенко порівняв владу з окупаційною

Голова партії "Наша Україна" Віктор Ющенко гостро засудив головні напрямки діяльності президента Януковича та уряду Азарова і порівняв дії влади з «окупацією».

Image caption Партія "Наша Україна" пов'язала свою долю з Віктором Ющенком.

Виступаючи на партійному з’їзді, який має на меті започаткувати оновлення "Нашої України", пан Ющенко закликав соратників бути у "жорсткій опозиції" до чинної влади, яку назвав недемократичною, а її дії антиукраїнськими.

Він звинуватив владу у тиску на малих і середніх підприємців, в обмеженні демократичних прав та свобод і в наступі на «історію, пам'ять, освіту, мову».

Згадавши свою поразку на минулих виборах, пан Ющенко заявив, що то був його особистий програш, але не поразка національно-демократичних та євроінтеграційних ідей.

Партійні завдання

Партія "Наша Україна" намагається заявити про своє оновлення на початку виборчої кампанії. На першому після президентських виборів і після п’яти років партійної причетності до влади з’їзді активісти Нашої України намагаються зміцнити партію і зробити її привабливішою для виборців.

У повідомленнях настрої нашоукраїнців називають сумішшю безнадії і песимізму з радикалізмом і закликами до реваншу.

11 вересня президія політради Нашої України подала у відставку, заявивши про відповідальність керівництва за провал лідера партії Віктора Ющенка на минулих президентських виборах.

Сам пан Ющенко запропонував на ключову керівну посаду в партії Валентина Наливайченка - колишнього голову СБУ.

Партія заявляє, що боротиметься за голоси на місцевих виборах у жовтні, але при цього наголошує на бажанні уникнути боротьби з ідеологічно близькими іншими "патріотичними" силами.

Image caption Патріарх УПЦ КП Філарет.

З "божою" допомогою

У п’ятницю на з’їзді Нашої України виступив глава Української Православної Церкви Київського Патріархату Філарет, який, виявивши підтримку партії, наголосив, що його церква "підтримувала і буде підтримувати патріотичні, демократичні сили в Україні."

Патріарх Філарет закликав делегатів партійного з’їзду у Києві "не падати духом".

Патріарх Філарет натякнув також на проблеми його церкви, що опинилася в тіні після приходу до влади президента Януковича, котрий показово виявляє симпатії лише до Української Православної Церкви Московського Патріархату.

Він сказав, що церква міцніла у ті часи, коли вона "боролася".

Нещодавно глава Української Греко-Католицької Церкви Любомир Гузар також виявив здивування, що Віктор Янукович як президент країни не докладає зусиль, щоб наголосити на рівних правах і відсутності державних переваг для всіх церков в Україні.

Кардинал Гузар сказав в інтерв’ю УНІАН, що пан Янукович як віруюча людина має право молитися в одній церкві, яку вважає своєю, але як державний діяч він повинен показувати свою увагу до всіх релігійних громад.

Новини на цю ж тему