Президент Польщі вшановує жертви у Харкові

Президент Польщі Броніслав Коморовський та український прем’єр Азаров взяли участь в жалобних заходах, присвячених 70-й річниці Катинської трагедії, біля Меморіалу пам'яті жертвам тоталітаризму у Харкові.

Польські та українські посадовці вшанували пам’ять польських офіцерів, розстріляних НКВС під час Другої світової війни.

Президент Польщі та український прем’єр поклали квіти до Меморіалу жертвам тоталітаризму.

У церемонії взяли участь родичі розстріляних польських офіцерів.

Харків був найбільшим центром розстрілу польських військовополонених під час Другої світової війни в Україні.

У Катині в Смоленської області у Росії, яка стала символом кривавого злочину сталінізму, були розстріляні понад 20 тисяч польських військовополонених.

Комуністичні керівники у Москві підписали смертний вирок десяткам тисяч польських військових у 1940 році. Без обвинувачень і суду їх розстрілювали і знищували сліди.

Український дослідник Олександр Зінченко, який збирав інформацію про ті події, сказав Бі-Бі-Сі, що у Харкові було загалом розстріляно близько 4 тисяч поляків із Старобільського табору військовополонених.

Цього тижня Росія передала Польщі 20 томів документів щодо вбивства польських офіцерів біля Катині.

Серед матеріалів – документи про вислання польських солдатів до таборів, розшифровка допитів та довідки про смерть.

Попередній президент Польщі Лех Качинський загинув у квітні цього року у Смоленській області в результаті авіакатастрофи, коли їхав на вшанування пам’яті розстріляних жертв.

Україна - Польща

Тим часом цього тижня у польській пресі лунали закиди на адресу політики президента Януковича щодо того, що Польщі, буцімто, відводиться “другорядна роль”.

Польське видання "Dziennik. Gazeta Prawna" зауважило, що в графіку закордонних візитів, які здійснив український президент, Варшави не було: “Польщу випередили не тільки Брюссель, Москва, Вашингтон, Пекін і Берлін. Перед Варшавою були навіть Афіни і Анкара".

Новини на цю ж тему