Гайдамака.UA: постраждала і міліція, і нападники

Ірпінська міліція вже знає імена молодиків, які влаштували бійку на фестивалі повстанської пісні "Гайдамака.UA".

Захід відбувався в Ірпіні, що у Київській області, з 24 по 26 вересня.

Бійка сталася в останній вечір фестивалю, який за словами голови оргкомітету та головного режисера Олеся Донія, відбувався спокійно.

Пан Доній наголошує, що на заході був заборонений продаж алкоголю і навіть пива.

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів

Бійка сталася ввечері 26 вересня. Як розповідають свідки події, на територію фестивалю увірвалися кілька молодиків із бітами в руках. Точна кількість нападників поки що невідома. В обласній міліції Бі-бі-сі розповіли, що їх могло бути близько двох десятків.

Голова оргкомітету фестивалю сказав в інтерв’ю ЗМІ, що був здивований поведінкою міліції: "Міліція, з одного боку, начебто і намагалася допомогти, але, з іншого боку, нічого не робила, щоби затримати порушників".

Натомість, за словами Сергія Середюка, начальника управління громадської безпеки Головного управління МВС у Київській області, після того, як міліція отримала сигнал про бійку, на місце інциденту направили слідчо-оперативну групу та додаткові патрулі.

"Група агресивно налаштованої молоді прорізала сітку, якою був огороджений цей майданчик, де проходив цей фестиваль, і зайшла на територію", - розповів пан Середюк.

Він також сказав, що за втручання працівників міліції конфлікт на фестивалі "був локалізований". Як розповів Бі-Бі-Сі пан Середюк, є постраждалі як серед правоохоронців, так і серед нападників. Двох нападників міліція відвезла до лікарні.

Пан Середюк припустив, що вже найближчим часом міліція затримає і нападників, і організаторів бійки, оскільки правоохоронцям вже відомі їхні імена та прізвища.

Партія Регіонів: деякі учасники фестивалю пропагують ксенофобію

Фестиваль "Гайдамака.UA" був приурочений 20-річчю "студентської революції на граніті".

За словами голови оргкомітету Олеся Донія, він був не політичним, а ідеологічним за своєю суттю, а пояснюючи, зв’язок фестивалю та річниці революції, пан Доній раніше зазначив: "Слово "гайдамака" асоціюється з повстанським рухом. Студентська революція – це було повстання, однією зі складових визвольного руху".

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів

"Він з одного боку орієнтований на українську культуру, а з іншого – підкреслює наявність повстанського духу в українців", - йдеться у прес-релізі заходу.

У рамках фестивалю відбувалися виступи відомих музичних виконавців, а також бардів та хорових колективів. Окрім того пройшли лекції дисидентів, істориків, а також дебати та обговорення за участю громадських діячів та лідерів "студентської революції на граніті".

Раніше навколо фестивалю "Гайдамака.UA" спалахнув ще один скандал. Депутат від Партії регіонів Вадим Колесніченко звернувся до Служби безпеки України із проханням перевірити, чи законно він відбувається.

На думку члена парламенту, деякі пісні учасників фестивалю пропагують ксенофобію та нацизм.

Пан Колесніченко опублікував своє звернення на сайті громадського руху "Російськомовна Україна", головою ради якого він є.

Низка гуртів, які брали участь у фестивалі, з обуренням зустріли звернення та відкинули закиди пана Колесніченка.

Image caption В Криму молодь вчили вправлятися зі зброєю

СБУ закликали перевірити кримських патріотів

На початку серпня до Служби безпеки України також зверталися із проханням перевірити діяльність міжнародного козачого військово-патріотичного табору "Крим-Січ".

У цьому таборі брали участь молоді люди віком від 10 до 18 років з України, Росії та Білорусі. Він проходив у районі Ескі-Кермен під Бахчисараєм.

Учасники табору займалися лісним орієнтуванням, альпінізмом, скелелазінням.

До організації табору "Крим-Січ" долучилися російські козаки з Таганрогу, його проводили всьоме.