Опозиція звернулася до ЄС та ОБСЄ

Вибори в Україні
Image caption 31-го жовтня - перші вибори після обрання президентом Віктора Януковича

Керівники дев'яти партій підписали лист до міжнародних організацій. Вони стурбовані можливістю проведення недемократичних виборів в Україні 31-го жовтня.

Опозиційні політики спрямували лист до керівництва Ради Європейського Союзу, Єврокомісії, Європарламенту, ПАРЄ, ОБСЄ, іноземним послам в Україні та керівникам міжнародних організацій.

Підписи під зверненням поставили керівники партій "Батьківщина", НРУ, УНП, "Народна самооборона", Європейська партія України, "Українська платформа", "Громадянська позиція", ПРП і Партія захисників Вітчизни.

Опозиція стверджує, що влада застосовує, як сказано, "сім технологій фальсифікації". Серед них - "пропрезидентська більшість" у ЦВК, порушення принципу пропорційності при формуванні територіальних і дільничних виборчих комісій та призначенні керівництва комісій; можливість підрахунку голосів без кворуму у комісіях.

Голова ЦВК Володимир Шаповал рішуче спростував заяву опозиції:

"З великим здивуванням і обуренням прочитав у заяві опозиції до світових міжнародних організацій про те, що влада начебто чинить на мене тиск, щоб змусити голосувати під час засідань ЦВК так, як це вигідно владі. Заявляю категорично, такі заяви опозиції – це відверта дезінформація світової спільноти. Я не відчуваю жодного тиску з боку влади. Створено всі умови для ефективної і об’єктивної роботи Центральної виборчої комісії під час проведення місцевих виборів в Україні".

Влада закликає надсилати спостерігачів

Один з представників провладної коаліції спікер Володимир Литвин у вівторок направив листи до міжнародних парламентських організацій із запрошенням надіслати спостерігачів за виборами.

Image caption Оглядачі відзначають надзвичайну вагу цьогорічних місцевих виборів для політичних сил.

Цього ж дня глава адміністрації Президента України Сергій Льовочкін зустрівся з послами іноземних держав, щоб обговорити підготовку до місцевих виборів та роль міжнародних спостерігачів.

Прес-служба президента повідомляє, що темою обговорення були також заходи, "яких вживає влада, щоб ці вибори відбулися чесно і прозоро, за усіма демократичними стандартами".

Водночас, коаліція парламентських партій заявляє про свою прихильність європейським демократичним стандартам.

Про це йдеться в заяві коаліції, розміщеній на сайті Партії регіонів.

У заяві підкреслюється, що в Україну запрошені спостерігачі від провідних європейських структур.

"Ми переконані, що і ці вибори пройдуть прозоро, демократично і вільно", - зазначають автори заяви.

Коаліція також висловила обурення "спробами деяких політичних сил маніпулювати міжнародним співтовариством".

Раніше Кабінет Міністрів, а також кілька партій зверталися до ПАРЄ з проханням надіслати спостерігачів на вибори.

Кілька днів тому під час зустрічі із керівником Парламентської Асамблеї Ради Європи Мевлютом Чавушоглу, президент Янукович звернувся до ПАРЄ з проханням запросити в Україну спостерігачів на місцеві вибори. "Немає більш зацікавленої особи, ніж я, щоб ці вибори були чесними і прозорими", – сказав Віктор Янукович.

Раніше голова громадської моніторингової організації "Опора" Ольга Айвазовська в ефірі програми "Ранок з Бі-Бі-Сі" сказала, що приблизно 53% членів територіальних виборчих комісій - це представники партій, що підтримують владу.

Оглядачі також зауважували, що новий закон про вибори обмежив права тих громадян, які не хочуть бути членами партій, але претендують на входження в місцеві органи влади.

Новини на цю ж тему