Дружина Кравченка вимагає відкритий суд

Image caption Тетяна та Юрій Кравченко. Фото газети "Сегодня"

Родина Юрія Кравченка заперечує причетність екс-міністра МВС до вбивства Георгія Гонгадзе, про що раніше заявляла Генеральна прокуратура України.

Про це газеті "Сегодня" повідомила дружина покійного генерала Тетяна Кравченко, яка наполягатиме, щоб матеріали, які доводять причетність екс-голови МВС до загибелі Георгія Гонгадзе, були виділені в окрему справу:

"Ми хочемо, щоб Генпрокуратура провела повноцінне розслідування. Після чого нехай суд вирішить, винен мій чоловік, чи ні. Причому - у відкритому засіданні".

"Поки я тільки усно повідомила про своє бажання. Але найближчим часом привезу до Генпрокуратури офіційне прохання", - зазначила вона.

Дружина Юрія Кравченка переконана, що не він був замовником убивства Георгія Гонгадзе, і подасть свою офіційну заяву ГПУ найближчим часом:

"Я впевнена у невинності мого чоловіка. І не дам на поталу його чесне ім'я. Тим більше, що єдиним доказом причетності чоловіка до смерті журналіста є свідчення екс-генерала Олексія Пукача. А цього явно недостатньо для обвинувачення".

Більше того, вдова міністра заявила, що має докази непричетності свого чоловіка до замовлення вбивства журналіста: "Я ж готова надати слідству факти, які повністю знімуть підозри з мого чоловіка".

Напередодні у Генпрокуратурі України повідомили: "Якщо вона принесе цю заяву, то слідчий ГПУ, який веде цю справу, розгляне її та прийме рішення: або відмовити, або задовольнити клопотання".

Раніше прес-секретар Генпрокуратури Юрій Бойченко заявив, що, на думку слідства, єдиним замовником розправи над журналістом Гонгадзе є Юрій Кравченко, а Олексій Пукач був виконавцем.

Низка міжнародних організацій заявила, що обставини смерті генерала Кравченка слід знову вивчити, адже він не мав особистих мотивів замовляти смерть журналіста Гонгадзе. Генерала знайшли з двічі простреленою головою у 2005 році, але офіційне слідство дійшло до висновку, що це було самогубство.

Опозиція в Україні твердить, що рішення оголосити екс-міністра винним у смерті Георгія Гонгадзе є політичним і має на меті закрити десятирічне розслідування, яке заплямувало репутацію колишнього найвищого керівництва країни та держави загалом.

Новини на цю ж тему