СБУ запевняє журналістів, що не шпигує

Акція руху "Стоп Цензурі!"
Image caption Журналісти не вперше закидають СБУ порушення їхніх прав

Акція мала назву "Чи збирає СБУ про мене інформацію?" Кілька десятків журналістів подали запити, з проханням відповісти, чи не цікавиться ними спецслужба.

Журналісти і загрози безпеці

Учасники акції вишикувалися в чергу під приміщенням громадської приймальні Служби Безпеки. Всі вони від свого імені подали запити однакового змісту: "Хочу поцікавитися, чи підпадаю я до сфери інтересів Служби Безпеки України як людина, яка може становити загрозу національній безпеці та обороні України? Прошу також дати відповідь на питання, чи збирала протягом останнього року щодо мене Служба Безпеки України будь-які дані, проводила оперативні заходи, прослуховувала мої телефони, організовувала стеження?"

Поштовхом до цієї акції була заява директора "Інститут масової інформації" журналістки Вікторії Сюмар про те, що працівники СБУ нібито збирають про неї інформацію. Про це вона писала у своєму блозі у інтернет-виданні "Українська правда".

Вікторія Сюмар раніше висловлювалася критично на адресу влади. Зокрема, в ефірі Бі-Бі-Сі вона стверджувала, що влада за президента Януковича стала закритішою. Також вона є експертом для багатьох міжнародних інституції стосовно питань свободи слова в України.

СБУ не цікавиться "законослухняними" журналістами

Закиди у протиправних діях спростувує речниця СБУ Марина Остапенко. Вона твердить, що спецслужба не збирає інформацію про українських журналістів і, зокрема, про Вікторію Сюмар:

"Вона просто не є об'єктом зацікавленості спецслужби, як і всі українські журналісти, які не порушують чинного законодавства."

У переддень акції на офіційному сайті Служби Безпеки з'явилося повідомлення прес-центру з поясненнями, куди саме потрібно звертатися учасникам акції, годинами роботи громадської приймальні СБУ та законодавчими вимогами до подібних звернень. Прес-центр зазначав: "СБУ підтримує активну позицію громадських організацій і вітає наміри активістів громадського руху звернутись до СБУ за роз’ясненнями."

Раніше учасники журналістського руху "Стоп цензурі!" вже зустрічалися з головою СБУ Валерієм Хорошковським і обговорювали з ним проблеми утиску ЗМІ.

Новини на цю ж тему