Янукович звинувачує ЄС у байдужості до України

Президент Віктор Янукович звинуватив Європейський Союз у небажанні навіть обговорювати набуття Україною членства у блоці, а тому вона сама, за його словами, буде вирішувати, на яких умовах вона хотіла б інтегруватися.

На міжнародній конференції у Ялті пан Янукович заявив, що альтернативи європейському вибору його країни немає, однак "оскільки Євросоюз не готовий навіть обговорювати членство України, ми самі оберемо швидкість, форми і методи інтеграції відповідно до наших національних інтересів".

Невдовзі після перемоги на президентських виборах у лютому пан Янукович здійснив свій перший закордонний візит до Брюсселю, намагаючися пом'якшити свій проросійський імідж і запевнити європейців у серйозності своїх намірів.

Попри очевидне тяжіння до Москви, пан Янукович час від часу нагадує, що інтеграція до Євросоюзу залишається для України пріоритетом.

У квітні Україна і Росія оголосили про подовження на 25 років терміну перебування російського Чорноморського флоту в Криму в обмін на отримання Києвом величезних цінових поступок на імпорт газу.

Аналітики назвали це чіткою ознакою політичної прихильності президента Януковича.

ЄС не визнає компромісів у питанні демократії

У свою чергу речники ЄС запевняють у готовності сприяти європейським устремлінням України, однак без компромісів у питаннях демократії.

Про це заявив європейський комісар з питань розширення і політики добросусідства Штефан Фюле.

"Ми палко прихильні до процесу євроінтеграції України. Ми готові допомагати. Ми будемо демонструвати гнучкість. Але ми не будемо йти на компроміс у сфері наших спільних цінностей - шанування прав людини, демократичних принципів і верховенства права", - сказав єврокомісар.

За його словами, європейська перспектива України не викликає сумніву у Євросоюзу, але процес євроінтеграції буде напряму залежати від того, наскільки ефективними будуть реформи в Україні.

Пан Фюле каже, що на сьогодні важливим етапом у розвитку взаємин України і ЄС може стати договір про Асоціацію, який може дати їй перспективу тіснішої економічної інтеграції з країнами ЄС, зокрема, створенні зони вільної торгівлі і фактичного відкриття для українських товарів європейського ринку.

Окрім прагнення інтегруватися у ЄС...

Промовляючи на 7-му саміті Ялтинської європейської стратегії, президент Янукович однак заявив, що бажання інтегруватися у Європу не означає відмови від співпраці з іншими "світовими політико-економічними центрами".

Назвавши діалог із Росією "плідним", він наголосив на вигідних спільних проектах в авіабудівництві, ядерній енергетиці та у космосі.

Пан Янукович також назвав "дуже продуктивним" діалог України зі США, зокрема співпрацю у боротьбі з тероризмом, роззброєнні та ядерній безпеці.

"У майбутньому ми плануємо вивести взаємини з Китаєм, Індією, Південною Кореєю на стратегічний рівень", - заявив у Ялті український президент.