Ющенко кличе на народні віча

"Наша Україна" закликає українців вийти у вівторок на акції громадянського протесту проти "агресії влади" щодо Конституції України та державної мови.

Про це йдеться в заяві президії політради партії "Наша Україна":

"Наша Україна" закликає всіх громадян України, які хочуть жити в незалежній, успішній, самодостатній європейській державі, вийти разом з нами на акції громадянського протесту - конституційні і мовні віча, які від завтра розпочинаємо проводити по всій країні".

Президія партії підкреслює, що "Наша Україна" виступає за те, що єдиним джерелом влади в нашій країні є народ, ніхто не має права узурпувати його права. Той, хто піднімає руку на права людей, повинен отримати народну відсіч, своє найважливіше слово народ має сказати на референдумі:

"Настав найвищий час діяти. Ми кличемо до спільної дії кожного українського патріота. Запрошуємо до співпраці всі ідеологічно споріднені, національно-демократичні сили країни. Наша дія має бути ефективною і відчутною. Нам не потрібні чергові маніфести і декларації опозиційних партій, які змагаються лиш за те, хто з них очолить протестні колони. Нас не цікавить опозиція слів чи, така ж, як коаліція, опозиція "тушок", де добре вміють змінювати погляди, кольори і партії. Наш вибір – опозиція, виражена у дії. Приєднуйтесь до нас! Ми хочемо почути людей і хочемо, щоб люди почули нас", - наголошується в заяві

БЮТ за новий суд і вибори

Опозиційні партії вимагають звільнення Конституційного Суду у повному складі.

Про це розповів віце-спікер Микола Томенко, коментуючи деталі підписаної опозиціонерами спільної заяви.

За його словами, "цей КС серйозно вляпався в історію і тому має бути звільнений всім складом".

"Давайте оберемо хоча б один Конституційний Суд, який би захищав Конституцію", - зазначив Томенко.

Крім того, за словами віце-прем'єра, опозиційні партії домовилися координувати між собою усі дії на місцевих виборах, а також у стінах парламенту.

Відповідний документ, за словами Томенка, підписали 10 парламентських та позапарламентських опозиційних партій, і до них планують приєднатися ще 5.

Лідер ВО "Батьківщина" Юлія Тимошенко раніше закликала українські опозиційні сили до об'єднання задля розробки законодавчих передумов для проведення позачергових парламентських та президентських виборів:

"Перший крок, який я хочу зробити, це запросити всі опозиційні сили, нарешті відкинувши всі амбіції, зібратися за круглий стіл, відпрацювати план дій, внести всі необхідні нормативні документи до Верховної Ради, які можуть розпочати процес легітимних виборів після такого поводження з Конституцією".

На думку лідера "Батьківщини", лише об'єднання опозиційних сил дозволить переформатувати владу в Україні. Наразі, спільних акцій БЮТ та НУНС, які разом перемогли на Майдані у 2004 році не оголошувалося.

Новини на цю ж тему