Голодування, блокування - БЮТ активізується

Опозиційні фракції парламенту і далі наполягають, що Конституційний суд не мав права скасовувати зміни до Конституції, внесені 2004 року.

Під лозунгами "Зупинити антиконституційний переворот!" депутати від фракції "БЮТ-Батьківщина" заблокували трибуну і президію Верховної Ради.

Image caption Депутати парламенту з фракції БЮТ-Батьківщина домагаються виборів уже наступного року

Внаслідок блокування парламентської трибуни депутатами від БЮТ сесійну залу покинули фракції більшості - Партії регіонів, блоку Литвина і комуністів.

Це сталося перед вечірнім засіданням, на якому парламент мав розглянути проект постанови про забезпечення виконання рішення Конституційного суду, що скасовує політичну реформу і відновлює дію редакції Конституції України 1996 року.

У БЮТ вимагають, аби парламент провів спеціальне засідання з обговорення рішення Конституційного суду. Депутати блоку також бажають розгляду найближчим часом законопроекту про проведення дострокових виборів парламенту та президента у березні 2011 року.

Протест голодом

Водночас семеро представників київської обласної організації партії "Батьківщина" оголосили про безстрокове голодування. Згодом до них приєдналися представники львівського осередку партії.

"Чесних виборів, а значить виборів у принципі, в Україні може більше ніколи не бути," - заявляють вони.

Насамперед, голодувальники вимагають, аби обласні територіальні виборчі комісії скасували рішення про реєстрацію списків від, як вони кажуть, партій-клонів"Батьківщини", які складаються в Адміністрації президента. У їхній заяві, оприлюдненій на офіційному сайті БЮТ, ідеться, що у такий спосіб "Батьківщину" вже не допустили до виборів у чотирьох областях України.

"Міністерство юстиції видає невідомим угрупуванням свідоцтва партії "Батьківщина", а міністерство внутрішніх справ - фальшиві печатки. Від цих "партійних клонів" виборчі комісії приймають фальсифіковані списки кандидатів у депутати".