Гурвіц та Костусєв змагаються за Одесу

В Одесі, яку називають аполітичною, місцеві вибори, а, зокрема, вибори мера міста завжди відбуваються гостріше й резонансніше і викликають більшу увагу громадськості, аніж, приміром, президентські чи парламентські.

Не є винятком і теперішні вибори.

Гурвіц-Костусєв - основні конкуренти

Одесити передусім стежать за головною інтригою цих виборів, тобто протистоянням нинішнього мера Едуарда Гурвіца і його основного конкурента Олексія Костусєва. Причому, багаторічного конкурента - вони вже не раз були суперниками на виборах.

Костусєв - голова Антимонопольного комітету України, офіційний кандидат на посаду мера від Партії регіонів. Що стосується політичного "кольору" Едуарда Гурвіца, то його конкуренти асоціюють його з помаранчевою командою, яка нині в опозиції до влади.

Чи партійна підтримка гарантує успіх?

Якщо говорити про сприйняття якоїсь партійної сили як одного цілого та партійних кандидатів як представників єдиної команди, то не можна сказати, що от прихильники Партії регіонів, припустимо, прихильні до всіх висуванців Партії регіонів. Багато тих, хто голосував за Партію регіонів чи за лідера партії Віктора Януковича, можуть і не сприймати кандидата від цієї партії на посаду мера міста. Або не сприймають якусь частину партійного списку кандидатів у депутати.

Свій - свого, щоб чужі боялися?

Цікаво спостерігати за політичними технологіями, які використовуються на цих виборах, і зокрема, за новинками у тій галузі. В Одесі за крісло мера змагаються родичі. Задовго до того, як розпочалась офіційна кампанія, у виборчий двобій вступили батько і син – Олексій Костусєв, голова Антимонопольного комітету, і його син і однопартієць, депутат Одеської міськради Олексій Гончаренко.

Буквально пару тижнів тому Олексій Гончаренко заявляв, що він не погоджується із рішенням Партії регіонів, яка висуває на мери його батька і його однопартійця. За цією майже шекспірівською драмою спостерігали досить напружено, але після приїзду до Одеси прем’єр-міністра України Миколи Азарова і після численних нагадувань з боку старших товаришів про партійну дисципліну і субординацію Олексій Гончаренко відмовився від участі у виборах на користь свого батька і, натомість, отримав друге місце у виборчому списку Партії регіонів до Одеської обласної ради.