Рада змінить закони під Конституцію-1996

Плакати опозиції на засіданні Верховної Ради у вівторок
Image caption Опозиція вважає, що зміни до конституції внесли всупереч законам

Верховна Рада створила тимчасову комісію для приведення українських законів у відповідність до Конституції 1996 року - згідно з рішенням Конституційного Суду про скасування політичної реформи.

За відповідне рішення проголосували 260 депутатів. Комісію очолив перший заступник голови Верховної Ради Адам Мартинюк.

Тим часом депутати від Блоку Юлії Тимошенко заявили, що не братимуть участь у роботі комісії та вирішили бойкотувати пленарні засідання парламенту. Члени опозиційної фракції залишили залу парламенту та забрали з собою картки для голосування.

Опозиція виступає проти повернення президенту України повноважень, які існували до 2004 року, та вважає, що скасування політичної реформи суперечить українському законодавству та міжнародним зобов’язанням України.

Як повідомляє агентство УНІАН, перший заступник фракції БЮТ Андрій Кожем’якін заявив, що опозиції "закривають рота" і позбавляють права на розгляд її законопроектів.

"Ми на знак протесту не будемо брати участі в розгляді тих питань, які продовжують конституційний переворот у нашій країні", - каже Кожем’якін.

Напередодні парламентська опозиція вимагала провести спеціальне засідання Ради за участю керівників держави, на якому обговорити ситуацію, що склалася в Україні після скасування політичної реформи та підсилення повноважень президента.

"Хунту до суду"

У вівторок представники опозиції заблокували парламентську трибуну, тож вечірнє засідання Ради так і не відбулося. Читати докладно

Аби не допустити повторення подібного розвитку подій, депутати від правлячої Партії регіонів з ранку середи зайняли місця в президії та ложі уряду. Вони також оточили трибуну.

Ранкове засідання Ради почалося, як було заплановано. Депутати від БЮТ при цьому повісили в сесійній залі плакати "Припиніть антиконституційний переворот", "Хунту до суду", - повідомляє агентство Інтерфакс.

Представники Партії регіонів, у свою чергу, наполягають, що парламент скоро працюватиме за правилами, що існували до 2004 року – коли в Раді не було правлячої коаліції і, відповідно, не були формалізовані права опозиції.

Згідно з положеннями політичної реформи, парламентська опозиція мала право на висунення своїх законопроектів, за представниками опозиційних фракцій також були закріплені місця в керівництві деяких комітетів.

За словами депутата від Партії регіонів Михайла Чечетова, подібна ситуація скоро зміниться. "Ми дамо їм завтра провести день опозиції, - сказав Чечетов у вівторок в ефірі Радіо Свобода. - Нехай вони там почудять трішки. А потім внесемо зміни до регламенту, згідно з Конституцією, а там уже нема коаліції. Там вже будуть зовсім нові правила гри".