Суддя у справі Ґонґадзе бере самовідвід

Слухання скарги про відмову в порушенні кримінальної справи щодо Леоніда Кучми та Володимира Литвина відкладено через те, що суддя Печерського суду Лариса Цокол взяла самовідвід.

Image caption Засновнику видання "Українська правда" поставили пам'ятник у Києві, однак крапку в цій справі правоохоронці не можуть поставити десять років.

Скаргу подала представник Мирослави Ґонґадзе Валентина Теличенко. Сама адвокат пані Ґонґадзе до рішення судді поставилася позитивно.

Валентина Теличенко сказала журналістам:

"Я планувала заявляти відвід судді. Закон прямо не забороняє повторну участь судді на етапі досудового слідства в різних фрагментах. Але прямо забороняє участь у розгляді по суті, якщо суддя брала участь на етапі досудового слідства".

Саме під головуванням Лариси Цокол в лютому 2004 року Печерський райсуд скасував постанову Управління з розслідування особливо важливих справ Генпрокуратури про порушення кримінальної справи щодо екс-генерала МВС Олексія Пукача.

На думку тодішнього генпрокурора Геннадія Васильєва це заблокувало подальше розслідування справи Ґонґадзе. Згодом, у 2005 році Верховний Суд визнав рішення Печерського райсуду незаконним та скасував його.

Тим часом, Верховний Суд продовжив строк тримання під вартою Олексія Пукача до 8 грудня. Його звинувачують в убивстві Георгія Ґонґадзе.

Замовником убивства у вересні Генпрокуратура назвала нині покійного екс-мінстра внутрішніх справ Юрія Кравченка.

Ані екс-президент Леонід Кучма, ані голова Верховної Ради Володимир Литвин, яких політики також звинувачують у різних ступенях причетності до смерті журналіста, до числа можливих замовників убивства не зараховані.

Мати вбитого журналіста Гонгадзе Леся вважає, що рішення ГПУ є спробою замести сліди своєї бездіяльності.

Новини на цю ж тему