Квоти на експорт зерна: тепер офіційно

Україна таки запровадила обмеження на експорт пшениці, ячменю і кукурудзи після посухи-2010.

Віце-прем’єр Андрій Клюєв підтвердив, що український уряд з понеділка запровадив квоти на вивезення зерна з України.

Image caption Цього літа українські поля пшениці виглядали значно менш романтично - через посуху

Раніше Кабмін подавав суперечливі сигнали щодо можливості обмежити експорт збіжжя після сильної посухи цього літа, і ця непевність значно впливала на коливання внутрішньоукраїнських і світових цін на зерно.

Таким чином до кінця 2010 року експортери зможуть вивезти з країни два мільйони тонн кукурудзи, і по 500 тисяч тонн пшениці і ячменю. Утім, квотування зернових може бути скасовано і раніше.

До квоти не входять обсяги зерна, що їх аграрії уже експортували цього року. В серпні за кордон було відправлено 1.3 мільйона тонн, а у вересні 1.33 мільйони тонн.

Як правило, щорічно Україна виступає першим постачальником ячменю на світові ринки і п’ятим найбільшим виробником пшениці.

Однак сильна посуха цього літа змусила український уряд переглянути прогноз урожаю зернових: якщо минулого року було зібрано 46 мільйонів тонн, то цієї осені очікується не більше 38 мільйонів тонн.

У серпні Російська Федерація, яка втратила приблизно 20% врожаю зернових через спустошливу посуху, запровадила цілковиту заборону на експорт збіжжя.

Заборона триватиме до літа наступного року. Росія - третій найбільший експортер пшениці.

Новини на цю ж тему