Рада підтримує податковий кодекс уряду

258 депутатів Верховної Ради проголосували за урядовий проект податкового кодексу. Водночас проект, підготовлений депутатами опозиційних фракцій БЮТ і НУ-НС підтримали лише 124 депутати.

Image caption Плани уряду змодернізувати архаїчну структуру збирання податків не завжди знаходять прихильність підприємців. На фото - акція наприкінці вересня.

Уряд вважає податкову реформу одним зі своїх головних економічних завдань.

Міністр фінансів України Федір Ярошенко заявив на брифінгу після голосування в Раді:

"До сьогоднішнього дня в Україні податкова система базувалася на застарілих засадах. У нас є податкові закони, які приймалися ще декретами, і діють більше ста років. Розмита вся система економіко-правової бази системи оподаткування. Відповідальність чиновників платників розпорошена після різних законів. І податкова система, яка існує сьогодні, - це не мотор розвитку держави, це гальмо".

Верховна Рада: критика і контр-критика

Опозиційні фракції вважають урядовий проект таким, що призводить до утисків бізнесу.

Також депутат від БЮТ Наталя Королевська заявила, що документ створює сприятливу ситуацію для ухиляння від сплати податків і це призведе до більшої "тінізації" економіки:

"Податковий кодекс стає парасолькою, яка створює ще більшу тінь в економіці. Одразу в цьому податковому кодексі закладені різні варіанти оптимізації обкладання податками, можливих уходів від податків. В результаті такого кодексу до 2015 році рівень тінізації економіки може сягнути 70 відсотків".

Водночас Міністр фінансів України Федір Ярошенко розкритикував варіант кодексу від опозиції, як незбалансований.

"Я вам приведу одну цифру. У нашому податковому кодексі ми знижуємо податкове навантаження на бізнес на чотири мільярди гривень, а в проекті Катеринчука це 40 мільярдів гривень. Так можна і на 100 млрд.грн. навантаження понизити, але тоді треба закрити лікарні, школи, інші соціальні об'єкти".

Підприємці протестують

Проект кодексу викликає значний резонанс у суспільстві.

Сьогодні у Запоріжжі дрібні підприємці мітингували під державною адміністрацією з критикою дій уряду щодо змін у накладанні податків. Підприємці скандували "ганьба" і випускали в небо кульки з портретами членів уряду.

Вони вважають, що уряд має намір підвищити податки з запровадженням кодексу. Підприємці, більшість із яких торгує на речових ринках, також незадоволені збільшенням відрахувань до державного Пенсійного фонду, вважаючи, що вони практично не вплинуть на майбутню пенсію.

Подібні акції з критикою тих чи інших новацій кодексу пройшли різними містами України від початку літа.

Спроба номер два

Це вже друга спроба ухвалити Податковий кодекс цього року. У червні Рада уже схвалювала в першому читанні один урядовий варіант кодексу, так само проіґнорувавши альтернативний варіант від опозиції.

Однак уже на початку вересня після хвилі нищівної критики від підприємців, а також з боку президента Януковича, Рада скасувала своє перше читання кодексу.

Микола Азаров також наголосив, що ідеологія нового проекту податкового кодексу ґрунтується на президентській програмі реформ і полягає у створенні ліберальної системи оподаткування, зниження податкового тиску та спрощення адміністрування.

Щоправда прем’єр давав подібну оцінку і попередньому проекту Податкового кодексу.

Новини на цю ж тему