Янукович обговорив у Франції євроінтеграцію

Президент України Віктор Янукович повідомив, що під час зустрічі з Президентом Франції Ніколя Саркозі вони активно обговорили питання “євроінтеграції на євроазійському просторі”.

Останні 5 років показали, зауважив Янукович, що будь-яке загострення стосунків між Росією і Україною негативно позначається на економічному стані Європи. Тому, переконаний Янукович, позитивний розвиток стосунків, який намітився останнім часом між Україною і Росією, сьогодні безумовно матиме позитивний вплив.

Відтак євроінтеграційні прагнення України відповідають сьогодні прагненням Європи подолати економічну кризу і побудувати дійсно єдиний економічний простір.

Янукович сказав, що питання економіки не можна відділяти від питання безпеки:

"Що стосується майбутньої європейської системи безпеки, безумовно, країни, які мають позаблоковий статус, як Україна, повинні знайти в ній своє місце".

Президент України Віктор Янукович сподівається на підтримку Франції у переговорах з Євросоюзом про створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС.

Ще одна "дорожня карта"

Віктор Янукович повідомив, що під час зустрічі з Президентом Франції було підписано дорожню карту українсько-французьких відносин на 2011-2012 роки та угода між урядами двох країн про взаємодопомогу та співробітництво у цивільному захисті населення.

Віктор Янукович зазначив, що саміт в Брюсселі вимагає від України ретельної підготовки з найбільшими партнерами з Європейського Союзу, країнами які відіграють значну роль в політиці ЄС. І, за його словами, Україна та Франція на двосторонньому рівні відпрацюють широкий спектр питань.

“Україна сподівається залучити Францію як партнера в питаннях євроінтеграції, зокрема щодо підписання угоди про асоціацію між Україною та ЄС, про створення зони вільної торгівлі та безвізовий режим”, - підкреслив глава Української держави.

Віктор Янукович також повідомив, що на зустрічі обговорювались питання модернізації української газотранспортної системи. Він вкотре запевнив, що Україна буде надійним постачальником газу “і дуже важливо це питання вирішувати в трикутнику Україна-Європа-Росія”.

"Репортери без кордонів" закликали президентів

Напередодні, Міжнародна правозахисна організація “Репортери без кордонів” закликала Президента Франції Ніколя Саркозі та міністра закордонних справ Бернара Кушнера обговорити з Президентом України Віктором Януковичем утиски свободи слова в Україні під час його візиту до Франції.

Про це йдеться у відкритому листі організації до Президента Франції та керівника французького МЗС.

В даному листі "Репортери без кордонів" звертають увагу Президента Франції та глави французького МЗС на серйозні порушення свободи слова, які відбуваються в Україні з того часу, як пана Януковича було обрано Президентом у лютому.

Напередодні, критичну доповідь щодо дотримання прав і свобод людини в Україні оприлюднила і Парламентська Асамблея Ради Європи.

Новини на цю ж тему