Довічне ув'язнення поліцейському за вбивство підлітка

Підлітка застрелили навмисне - вирок суду
Image caption Підлітка застрелили навмисне - вирок суду

Грецького поліцейського, який 2008 року застрелив школяра, визнано винним у вбивстві і засуджено до довічного ув'язнення. Той інцидент спричинився до масових заворушень і протестів проти дій поліції.

Суд, який було проведено в місті Амфісса, визнав 38-річного поліцейського Епамінондаса Корконеаса винним в умисному вбивстві 15-річного Александроса Ґріґоропулоса. Школяр був застрелений 6 грудня 2008 року в Афінах.

Напарник Корконеаса під час патрулювання в той день Вассіліос Сараліотіс засуджений до 10 років тюрми за спільництво.

Під час заворушень, що поширилися в столиці Греції після вбивства підлітка, розлючена юрба палила автомобілі і грабувала крамниці. На перші роковини інциденту заворушення повторилися.

Вирок колегії 3 суддів і 4 присяжних, згідно з яким поліцейського звинувачено у навмисному вбивстві, був досягнутий з мінімальною перевагою голосів 4-3.

Двоє суддів і один присяжний підтримали менш суворий вердикт ненавмисного вбивства.

На суді, який тривав 9 місяців, стало відомо, що Корконеас стріляв тричі. Його адвокати казали, що то були попереджувальні постріли, і посилалися на результати судово-медичної експертизи, яка стверджувала, що хлопця вдарила куля, яка відбилася рикошетом.

Однак очевидці подій і родичі вбитого підлітка у своїх свідченнях перед судом казали, що поліцейський стріляв прицільно.

Матір Александроса, яка дала свідчення суду в січні, назвала двох підсудних "потворами в людській подобі". У відповідь на вердикт її представник у суді сказав: "Родина задоволена рішенням. Справедливість відновлено. Звичайно, Александроса це не поверне, але для родини важливо принаймні те, що відновлено його добре ім'я".

Суд було перенесено з Афін до міста Амфісса, що в 200 км від столиці, аби не допустити нападів анархістських угрупувань, які заприсяглися вбити двох обвинувачених.