Росія нарощує військову потугу дутою зброєю

Image caption Кореспондент Бі-Бі-Сі Стівен Розенберг оглядає муляжі

Російські військові винайшли спосіб “дешево і сердито” обдурити ворога, і, водночас, зекономити кошти завдяки надувній зброї. Ця зброя виглядає цілком як справжня, і її легко перевозити та розгортати.

“Надути” можна все, що завгодно – від танку до цілої протиракетної установки.

Муляжі є у сотні разів дешевшими, ніж справжня зброя, а це означає, що Москва зекономить значні кошти завдяки надувним озброєнням.

На околицях Москви двоє чоловіків тягнуть чорний мішок, схожий на якесь туристичне спорядження, потім кидають його на землю. Вони відкриваються його і дістають щось подібне на величезний як намет чи шмат брезенту.

Насправді ж це є одним із найостанніших зразків стратегічної російської зброї. Вона не потребує нічого, крім повітря. З’являється помпа, і вміст мішку починає набувати форми. Спочатку з’являється башта, із якої виринає пластикове дуло. Це – надувний російський танк.

Чоловіки беруться за розгортання іншого шмату брезенту, який перетворюється на ракетну пускову установку С-300, в комплекті із гігантською вантажівкою та надувними ракетами. Це якась суміш балістичної зброї та роздутого замку.

Далі на черзі – так само надувні винищувачі МІГі, а також цілі радарні установки.

Всі ці муляжі – справжні витвори мистецтва, і є серед найбільш просунутих військових технологій світу. Те, чого цій зброї бракує у наступальній місці, надолужується у її маневреності, бо вона є легкою і може бути розгорнута дуже швидко, аби ввести ворога в оману.

Муляжі також є дуже реалістичними. Матеріал, із якого вони зроблені, може обдурити ворожі радари, і переконати ворога у тому, що це є реальна зброя.

Насправді ж її шиють на фабриці, де колись виробляли повітряні кулі.

“Ми пишаємося тим, що робимо цілі ракетні комплекси та танки для наших збройних сил,” – каже Олена, що зшиває поверхню ракетного комплексу Земля-Небо, і додає: “Це таке задоволення, коли завершуєш роботу і бачиш, як вони надуваються повітрям".

Новини на цю ж тему